AKTUALNOŚCI 2001 - MARZEC

(31.03.2001) TURNIEJ SIATKÓWKI:
   31 marca br. rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Żegocinie II Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Zorganizowali go wspólnymi siłami: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie i miłośnicy siatkówki z amatorskiej grupy siatkarskiej "Żegocina". Do udziału w turnieju zgłosiło się 10 zespołów. W wyniku losowania zostały przydzielone im numery startowe. Przyjęty system rozgrywek każdej drużynie dawał możliwość rozegrania przynajmniej dwóch meczów.

(30.03.2001) ŻEGOCINA W "TU I TAM":
   W Żegocinie rozważana jest możliwość udziału w telezabawie "Tu i Tam". Propozycję udziału w tym teleturnieju złożyła władzom gminnym TVP Kraków. W programie gminy z terenu działania 3 telewizji regionalnych (w tym przypadku TV Warszawa, TV Białystok i TV Kraków) rywalizują ze sobą o głosy telewidzów (audiotele).

(28.03.2001) NIE TYLKO BUDŻET ŻEGOCINY NA 2001 ROK
   28 marca br. Rada Gminy w Żegocinie, której przewodzi Jan Marcinek, uchwaliła, przy jednym głosie wstrzymującym się, budżet gminy na rok 2001.
Podjęła także uchwałę w sprawie założenia z dniem 1 września 2001 roku Zaocznego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Rada nadała tej szkole statut. [Więcej >>>]

(25.03.2001) POSELSKIE SPOTKANIE W ŻEGOCINIE:
   25 marca br. przybył do Żegociny poseł Wiesław Woda z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Było to już 350 spotkanie poselskie posła Ziemi Tarnowskiej. Do sali widowiskowej Domu Kultury, w której odbyło się to spotkanie, przybyło ponad 30 rolników, strażaków, członków i sympatyków ruchu ludowego.

(25.03.2001) SPARING W RDZAWIE:
   W Rdzawie został rozegrany gościnny mecz piłki nożnej. Gospodarze, drużyna żegocińskiego "Beskidu" podejmował drużynę z Łapanowa.

(23.03.2001) CORAZ PIĘKNIEJ w ŻEGOCINIE:
   Już dwukrotnie odbył się w Żegocinie konkursu "Estetyka i Higiena Wsi". Komisja konkursowa powołana przez Zarząd Gminy dokonała oglądu i oceny zgłoszonych do konkursu gospodarstw. - Zainteresowanie konkursem było większe niż poprzednio - twierdzi pomysłodawca konkursu, żegociński radny Franciszek Koszyk.

(22.03.2001) SPONSORSKA AKTYWNOŚĆ KARCZMY "U ŻEGOTY":
   Sporą aktywnością wykazuje się działająca od niedawna w Żegocinie Karczma "U Żegoty". Firma, która kierują Lucyna i Wiesław Błoniarzowie, nie tylko znakomicie prowadzi hotel i dyskotekę "Hexe" a także wspomnianą już Karczmę, ale także sponsoruje wiele imprez i sama organizuje własne przedsięwzięcia.

(22.03.2001) SIATKARSKI TURNIEJ W ŻEGOCINIE:
   Grupa panów zdopingowanych przez nauczyciela Bogdana Bielaka założyła przy KS "Beskid" amatorską drużyne piłki siatkowej. Jej trzon stanowią: Bogdan Bielak, Piotr Kępa, Jan Mikus, Mariusz Michalski, Andrzej Palacz, Marek Hejmo, Jan Kepa. druzyna ta juz po kilku treningach na początku marca br. wzięła udział w turnieju zorganizowanycm przez Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Laskowej. Wypadła nieźle, bo w gronie sześciu drużyn zajęła czwartą lokatę. Teraz wspólnie z CKSiT w Żegocinie planują w końcu marca (najprawdopodobniej 31) zorganizowanie podobnego turnieju w Żegocinie. Swój udział w tym turnieju zapowiedziały już amatorskie zespoły z Laskowej, Męciny, Ujanowic i Nowego Wiśnicza.

(12.03.2001) POWSTAŁO STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZIEMI ŻEGOCIŃSKIEJ:
   Od dłuższego już czasu rodził się pomysł utworzenia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej. "Przez pamięć dla naszych najbliższych nie możemy być obojętni na to wszystko, co składa się na historię pięknej Żegocińskiej Ziemi pisaną życiem i pracą tych, którzy już od nas odeszli. Dlatego też kierując się wspomnianymi historycznymi przesłankami oraz umiłowaniem wszystkiego co związane jest z naszym regionem, zamierzamy powołać Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej" - napisali autorzy pomysłu w zaproszeniu na zebranie założycielskie.

(7.03.2001) JASNOGÓRSKA PANI W ŻEGOCINIE:
   6 marca br. zawitała do Parafii w Żegocinie kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Tłumy wiernych oczekiwały przyjazdu obrazu na parkingu poniżej kościoła parafialnego w Żegocinie. Wśród oczekujących był Biskup Tarnowski Władysław Bobowski, który przybył do Żegociny, by w tym ważnym dla parafian dniu nie tylko uczestniczyć w powitaniu obrazu, ale także, by udzielić sakramentu bierzmowania ponad 70 młodym parafianom. [Więcej >>>]

(1.03.2001) STARANIA O URUCHOMIENIE SERWISU WWW GMINY ŻEGOCINA:
  
Zarząd Gminy Żegocina, na czele którego stoi Wójt Jerzy Błoniarz rozpoczął starania o uruchomienie oficjalnego serwisu internetowego Gminy Żegocina. Można się spodziewać, że już wkrótce serwis zostanie uruchomiony. W tej chwili trwa rejestracja domeny zegocina.pl. [Więcej >>>]

[wstecz]