PROFESOR ADAM ZIELIŃSKI W ŻEGOCINIE

Okładka książki pt. "Kanalia".


Adam Zieliński

Inne jego książki to:
"Garbaty świat", "Niedaleko Wiednia",
"Cichy Dunaj", "Powrót".

Adam Zieliński na spotkaniu w Żegocinie. Adam Zieliński na spotkaniu w Żegocinie.

    23 kwietnia 2001r. w Klubie "Relaks" mieszczącym się w Domu Kultury w Żegocinie, odbyło się autorskie spotkanie znanego dziennikarza, podróżnika i pisarza Adama Zielińskiego zorganizowane wspólnymi siłami Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bochni i Biblioteki Publicznej w Żegocinie.
    Na spotkanie przybyło ponad 40 osób. Byli wśród nich nauczyciele, uczniowie żegocińskiego liceum, pracownicy bibliotek i miłośnicy prozy coraj bardziej znanego nie tylko w kraju, pisarza.
   Spotkanie rozpoczęła Dyrektorka PBP w Bochni Ludmiła Gut. Nastepnie dr Anna Skoczek przedstawiła życiorys oraz pisarskie i życiowe dokonania profesora Adama Zielińskiego. Znany już dziś, nie tylko w kraju i Europie, mieszkający w Wiedniu, podróżnik i biznesmen, zaczął pisać dopiero na emeryturze. Piszący równolegle po polsku i niemiecku autor pragnie traktować swoje pisarstwo jako misję. "Żyć po to, by pozostawić po sobie ślad" - to motto profesora Zielińskiego.
   Pisarz nie zawiódł swoich słuchaczy. Najpierw krótko opowiedział o swoich związkach z Galicją (urodził się w Stryju), a następnie z pasją odczytał opowiadanie "Galicyjski prowincjusz" zaczynające jego nową książkę "Kanalia i inne opowiadania". Potem odpowiadał na pytania uczestników spotkania, by wreszcie odczytać jeszcze jedno, niedawno napisane opowiadanie, które nosi tytuł "Lwów - ulica Pełtewna".
   Oba przeczytane utwory zostały nagrodzone przez słuchaczy burzą oklasków. Na zakończenie spotkania autor podpisywał swoje najnowsze książki. Z pewnością po tym, niezwykle udanym, spotkaniu z pewnością wzrośnie liczba wielbicieli jego talentu.

... wstecz