AKTUALNOŚCI - MAJ 2001

(27.05.2001) "TU i TAM":
    Przy Bacówce "U Wojtka" w Rozdzielu Górnym odbył się prowadzony przez sieć telewizji regionalnych teleturniej "TU i TAM". Żegocina miała zaszczyt rywalizować o zwycięstwo z dwoma miastami. Były to: Supraśl i Łochów. Pomimo faktu iż przeciwnicy reprezentowali kilkukrotnie liczniejsze społeczności, Żegocina znaczną przewagą wygrała teleturniej.


(6.05.2001) POMNAŻAJĄ DOBRO:
    W Żegocinie i kilku innych jeszcze polskich miejscowościach (m. in. Lubczy) przebywała na początku maja br. delegacja Międzynarodowej Fundacji Rozwoju Drobnotowarowej Produkcji Zwierzęcej (Heifer Project International - HPI), której przewodniczyła pani Wendy Peskin.


(3.05.2001) PIKNIK w "BACÓWCE u WOJTKA"
    Trzecimi Otwartymi Zawodami Rowerów Górskich o Puchar Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza rozpoczął się piknik zorganizowany przez żegocińskie Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupę Podhalańską w Rabce oraz mieszczące się na stoku wzniesienia schronisko turystyczne "Bacówka u Wojtka".

(3.05.2001) DZIEŃ STRAŻAKA 2001:
    Straże pożarne działają we wszystkich wioskach gminy Żegocina. Najstarszą jednostką, o ponad stuletniej już historii, jest OSP Żegocina. W tym roku Dzień Strażaka obchodzono na terenie gminy w dwóch miejscach: w Łąkcie Górnej i Żegocinie. [Więcej >>>]

1.05.2001) "TU i TAM" - ZAPROSZENIE
    W Żegocinie trwają przygotowania do udziału w telewizyjnej rywalizacji z Łochowem i Supraślem. [Więcej >>>]

[wstecz]