Powrót do strony głównej.

AKTUALNOŚCI

                  LUTY   2002

Wiadomości z Gminy Żegocina.

2-3.02

     W żegocińskim CKSiT odbyły się w dniach 2-3 luty br.  IV Małopolskie Spotkania Zespołów Jasełkowych.  Zaprezentowało się 8 zespołów z Polski południowej. Organizatorem imprezy było  Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.  Komisja Artystyczna IV Spotkań, której przewodził Henryk Cyganik zdecydowała przyznać 2 pierwsze, równorzędne nagrody, które otrzymali: "Laskowiacy" z Laskowej gm. Zator i Regionalny Zespół "Limanowianie" .Wyróżnienie otrzymał Zespół Szkolno-Przedszkolny "Szcześniaki" z Rzyk koło Andrychowa.


3.02 IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ.

       Działający przy Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie Klub Sportowy "Beskid" zorganizował IV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Do udziału w zawodach zgłosiło się 9 drużyn. Podzielono je na trzy grupy eliminacyjne. Najlepsi awansowali do finałów. W meczu o III miejsce drużyna gospodarzy "Beskid I" pokonała, po zaciętym meczu, ekipę "Ivy" Iwkowa 5:4. W meczu finałowym  drużyna "Stalproduktu" Bochnia pokonała "Gdovię" Gdów 10:4. 


11.02 Spotkanie w kafejce szkolnej.

     W Liceum Ogólnokształcącym w Żegocinie pojawiła się pani redaktor Barbara Babińska-Krzyżańska z Telewizji Regionalnej Kraków, znana w Żegocinie z przygotowania programu "Tu i Tam"Celem jej pobytu było przygotowanie nagrania jednego z odcinków programu pt. "Bzik kontrolowany".   - Chcemy zaprezentować prężną działalność samorządu Waszej szkoły - powiedziała na organizacyjnym spotkaniu z dyrekcją i działaczami samorządu szkolnego, które odbyło się w szkolnej kafejce.


13.02

Protest ZNP.

   W dniach 13-15 lutego w całej Polsce odbył się protest Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciwko cięciom budżetowym w edukacji i nauce. Delegacja nauczycieli pojechała do Warszawy na manifestację przed gmachem parlamentu. W wielu placówkach oświatowych, także na terenie gminy Żegocina, wywieszono w tym czasie flagi związkowei i plakaty apelujące do rodziców, rad pedagogicznych, samorządów o wsparcie akcji protestacyjnej nauczycieli.


23.02

Występ żegocińskiej grupy podczas FUJARY 2002 w Rzuchowej.

  Anna Gołąb, Agnieszka Noszkiewicz, Rafał Pietrzyk, Łukasz Adamczyk, Karolina Piwowarczyk, Kinga Wrona, Patrycja Pilch, Magda Janiczek i Paulina Rutkowska - oto dziesiątka uczniów żegocińskich szkół, które wraz z opiekunką mgr Anną Rogala wzięły udział w XI Turystycznych Spotkaniach z Piosenką "Fujara 2002". W imprezie, mającej formę warsztatów, która odbyła się w Rzuchowej koło Pleśnej, wzięło udział 15 zespołów. Żegocińska młodzież przedstawiła program oparty na bajkach "Miś Uszatek", "Smerfy", "Plastusiowy pamiętnik" itp. Na pamiątkę udziału grupa przywiozła dyplom i różowe maskotki.


   


ARCHIWUM  WIADOMOŚCI 2002 >>>