19 stycznia 2002

DZIEŃ   BABCI  I  DZIADKA  W  ROZDZIELU

 

Tłem do występów była przygotowana przez uczniów dekoracja.

Gospodynią wieczoru była dyrektorka szkoły mgr Alicja Adamczyk.

     Znana z aktywności Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rozdzielu, kierowana przez panią Danutę Janiczek, wspólnie z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami, przgotowała mieszkającym w tej wsi babciom, dziadkom i osobom samotnym, miłą niespodziankę. 19 stycznia zostali oni zaproszeni do szkoły, by zobaczyć popisy wnuków i usłyszeć okolicznościowe życzenia. Powitała ich dyrektorka szkoły mgr Alicja Adamczyk.
    Atrakcji nie brakowało. Najpierw z życzeniami i przedstawieniem pt. "Kopciuszek XXI wieku" wystąpili uczniowie klasy pierwszej, przygotowani do popisu przez swoją wychowawczynię mgr Annę Brydniak. Wkrótce licznie przybyłej publiczności zaprezentował się się kabaret szkolny "Grosik". Dowcipne scenki co chwile rozśmieszały publiczność, wśród której byli: Wójt Gminy w Żegocinie Jerzy Błoniarz i ksiądz proboszcz - prałat Antoni Poręba.

      Następnie zaproszono babcie i dziadków do pomysłowych konkursów z nagrodami. Potem na scenie pojawiła się, znana już w południowej Polsce (trzykrotny laureat "Góralskiego Karnawału"  w Bukowinie Tatrzańskiej), grupa kolędnicza, która zaprezentowała widowisko "Herody".
    Szczególnie występowi grupy kolędniczej przyglądali się goście zaproszeni z Muzeum Regionalnego w Bochni - etnograf Iwona Zawidzka i dyrektorJan Flasza. To szczególne zainteresowanie jest związane z tym, że występ grupy kolędniczej z Rodziela, kierowanej przez nauczycielkę Annę Zelek, planowany jest także w bocheńskim muzeum podczas najbliższych tradycyjnych "Czwartkowych Spotkań Muzealnych" (31 stycznia br.).
    Gorące brawa publiczności i słowa uznania od Wójta Błoniarza dobitnie świadczą o tym, że impreza udała się znakomicie.

FOTOREPORTAŻ

Życzenia dziadkom i babciom złożyli wnukowie. Dla gości przygotowano także własnoręcznie zrobione z papieru kwiatki. Na uroczystość Rada Rodziców zaprosiła kilku gości.

[wstecz]