"BETLEJEM   POLSKIE"  DLA  MŁODZIEŻY  Z  KSM

    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii pw. św. Mikołaja w Żegocinie działa krótko, bo od października ubiegłego roku. Założył je pracujący od niedawna w tutejszej parafii ksiądz Jan Gniewek. Członkami Stowarzyszenia jest głównie młodzież z żegocińskich szkół gimnazjalnych i średnich. Ta ponad 35-osobowa grupa wykazuje sporą aktywność. Na początek obecnego roku przygotowała jasełka na motywach sztuki Lucjana Rydla "Betlejem polskie". 6 stycznia zaprezentowała je dorosłej publiczności, przybyłej do Domu Kultury w Żegocinie, 11 stycznia, po wieczornej mszy świętej dla młodzieży w żegocińskim kościele parafialnym, kolegom z parafialnych kół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Dekanatu Lipnickiego.
    Ponad 200 młodych ludzi mogło oklaskiwać spektakl oparty na motywach sztuki Lucjana Rydla "Betlejem polskie". O oprawę sceniczną postarała się katechetka żegocińśkich uczniów Barbara Zielińska. Nad oprawą muzyczną czuwała Anna Rogala, a całość przygotował i wyreżyserował ksiądz Jan Gniewek.

11.01.2001 "BETLEJEM POLSKIE"

KSM  ŻEGOCINA

Scena z pasterzami. Herod i śmierć. Herod i diabeł.
Scena w betlejemskiej szopie. Trzej królowie składają dary. Scena finałowa.

   Po spektaklu, nagrodzonym rzęsistymi brawami, do młodzieży zwrócił się ksiądz Marek Kuzak z Nowego Wiśnicza. - Jasełka jest zrobić bardzo trudno, bo wszyscy je przecież doskonale znamy. Ale za każdym razem można je przeżywać inaczej. Młodym aktorom z Żegociny należą się gorące brawa za to, że odważyli się je pokazać jeszcze raz. Niech to będzie zachętą dla grup KSM działających w pozostałych parafiach. Wierzę, że potraficie wspólnie z Waszymi księżmi przygotować nie tylko msze młodzieżowe, ale także spektakle teatralne, jasełka, wieczory poetyckie i zawody sportowe, bo przecież nie tylko sprawami religijnymi będziemy się zajmować. Chcielibyśmy się spotkać jeszcze przed wakacjami dwukrotnie, raz na wieczorze pokutnym, drugi raz na majówce - powiedział z werwą prowadzący to spotkanie ksiądz Marek.

    Potem zostały zaprezentowane poszczególne koła KSM. Najpierw o żegocińskiej mówił ks. Jan Gniewek. Potem o grupie z Parafii w Starym Wiśniczu opowiadał ksiądz Grzegorz. Z kolei o działalności KSM w Nowym Wiśniczu mówiła prezeska tego koła Sabina. Po niej o działalności koła KSM z Parafii w Łąkcie Górnej opowiedziała Magda Bujak. Swoje wystąpienie zakończyła zaproszeniem do żegociskiego Domu Kultury na przygotowany przez ich grupę teatralną spektakl pt."Gość oczekiwany", który zostanie zaprezentowany 3 lutego br.

Ksiądz Kuzak z grupą młodzieży z Nowego Wiśnicza. Ksiądz Jan Gniewek opowiada o początkach koła KSM w Żegocinie. Magda Bujak z KSM w Łąkcie Górnej.

Opr (tols)

KSM Diercezji Tarnowskiej

Serwis KSM.

KSM Diecezji Tarnowskiej Wszystko o KSM
[wstecz]