Powrót do strony głównej.

AKTUALNOŚCI

                     MARZEC   2002

Wiadomości z Gminy Żegocina.

8.03 Każda kobieta jest piękna.

     Pod hasłem "Każda kobieta jest piekna" SRGiWP w Żegocinie, wspólnie z GBP i UG w Żegocinie oraz ODR Bochnia, zorganizowały dla kobiet z okazji ich święta, okolicznościowe spotkanie w klubie "Relaks". Życzenia złozyli paniom Wójt Jerzy Błoniarz i Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek. W spotkaniu udział wzięło około 50 pań. Spotkanie połaczono z pokazem makijażu /pani Jolanta Kłósek/ i wykładem "Profilaktyka zdrowia kobiet ze szczególnym uwzględnieniem chorób kręgosłupa"  pani pani Haliny Mirkiewicz - Fila z Krakowa.  


10.03 Turniej tenisowy w Łąkcie Górnej.

     40 zawodników wzięło udział w V Międzyświetlicowym Turnieju Tenisa Stołowego, jaki rozegrano w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie Górnej. Organizatorem było CKSiT w Żegocinie i Świetlica Wiejska w Łąkcie Górnej. Puchary Wójta zdobyli: Maciej Adamski z Żegociny w grupie do 16 lat i Marek Pytel z Łąkty Górnej w grupie chłopców powyżej 16 lat. 


12.03 Wręczenie zaświadczeń dla kursantów.

     12 marca 2002 roku zostały wręczone 40 uczestnikom kursu komputerowego, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Rozdzielu, przy współpracy z AMiRR, zaświadczenia o ukończeniu kursu. Dyrektorka szkoły mgr Alicja Adamczyk jest bardzo zadowolona, gdyż w wyniku współpracy z Agencją jej placówka wzbogaci się o dwa komputery, kserokopiarkę i skaner. Uzyskanie tego sprzętu na własność jest możliwe dopiero po przeprowadzeniu kursów i upływie 5 lat.


16.03 Turniej siatkówki w Żegocinie.

      16 marca CKSi T w Żegocinie, przy bardzo dużej współpracy siatkarzy - amatorów z "Beskidu" Żegocina, zorganizowało III Rejonowy Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Do rozgrywek zgłosiło się 6 zespołów: AKS "Songo" Laskowa, "Piast" Łapanów, "Sokół" Bochnia. KUKS "Laskovia", Laskowa I oraz gospodarze - "Beskid" Żegocina. Wygrała drużyna "Sokoła" z Bochni, pokonując w finale KUKS "Laskovia" Laskowa 2:0. Gospodarze zajęli miejsce czwarte.


22.03

XII Sesja RG w Żegocinie.

    Na swojej XXII Sesji Rada Gminy w Żegocinie uchwaliła swój budżet oraz kilka ważnych uchwał; m. in. w sprawie cen wody oraz Gminny Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Budżet zakłada wpływy w wysokości 7.215.212 zł i wydatki 7.826.000 zł. Deficyt, w wysokości 610.788 zł, zostanie pokryty z zaciąganych pożyczek w kwocie 200.000 zł i kredytów w kwocie 410.000 zł. Na tegoroczne inwestycje przewidziano 1.050.974 zł. Główne to: budowa wodociągu wiejskiego w Łąkcie Górnej /160.000 zł/, nadbudowa budynku Gimnazjum w Żegocinie /210.000 zł/, rozbudowa Szkoły Podstawowej w Bytomsku /175.000 zł/ oraz  budowa sali gimnastycznej przy SP Rozdziele /110.000 zł/.


24.03

Konkurs palm 2002.

   W tegorocznym Konkursie Palm zorganizowanym przez księży Parafii w Żegocinie wygrała 19-metrowa palma złoszona do przeglądu przez Tomasza Waligórę z Żegociny (przysiółek Nowa Wieś). Miejce drugie zdobyła palma Mateusza Gizy z Bełdna. Trzecia lokata przypadła dwóm palmom: Sławomira Skoczylasa z Żegociny i Pawła Kuliga z Rozdziela. Konkurs stał na wysokim poziomie, a wiele palm zostało wykonanych z naturalnych materiałów i zgodnie z tradycyjnymi formułami. Nagrodzono prawie 110 uczestników konkursu.


[wstecz]