KAŻDA KOBIETA JEST PIĘKNA

    8 marca 2002 roku  Stowarzyszenie Rozwoju Gminy, Gminna Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Urząd Gminy w Żegocinie oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego - Oddział w Bochni przygotowały dla pań z terenu gminy Żegocina spotkanie, które zatytuowano „KAŻDA KOBIETA JEST PIĘKNA". Odbyło się w Domu Kultury w Żegocinie.

     Rozpoczął je Wójt Gminy w Żegocinie Jerzy Błoniarz, który złożył paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet. Podobnie uczynił Prezes Zarządu SRGiWP w Żegocinie Jan Marcinek. 

     W spotkaniu udział wzięło około 50 pań . Były wśród nich nauczycielki okolicznych szkół,
gospodynie domowe oraz młode dziewczyny, które zainteresowały się zaproponowanymi tematami. Porad kosmetycznych połączonych z pokazem makijażu dla pań udzieliła dyplomowana kosmetyczka  z Bochni, pani Jolanta Kłósek. Każda pani otrzymała drobny upominek z próbkami kosmetyków.

       Następnie z prelekcją  „Profilaktyka zdrowia kobiet ze szczególnym uwzględnieniem chorób kręgosłupa" wystąpiła pani Halina Mirkiewicz-Fila z Krakowa, pracująca na co dzień w Uniwersytecie Jagiellońskim.   

      Pracownice ODR-u przygotowały degustacja wiosennych potraw uwzględniających biopierwiastki  w żywieniu rodziny. Kuchnia została przedstawiona jako labolatorium zdrowia. Taką kuchnię powinna prowadzić każda pani domu, gdyż to ona odpowiada głównie za zdrowe żywienie całej rodziny. 

     Zainteresowanie spotkaniem było tak duże, że trwało ponad cztery godziny. Panie wyraziły chęć uczestnictwa w kolejnych podobnych spotkaniach. Następne odbędzie się   najprawdopodobniej w maju i będzie poświęcone rozpoznawaniu i zbieraniu ziół.

[wstecz]