Powrót do strony głównej.

AKTUALNOŚCI

             KWIECIEŃ   2002

Wiadomości z Gminy Żegocina.

6.04  Posiedzenie Zarządu SPŻ.

   Pod przewodnictwem Czesława Pączka obradował w Gminnej Bibliotece Publicznej Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Żegociny. Podjęto ustalenia w sprawie obchodów rocznicy śmierci patrona organizacji Czesława Blajdy, które odbędą się w połowie maja, najprawdopodobniej w Rozdzielu. Dyskutowano o wielu sprawach, m.in. o dawnym cmentarzu w Żegocinie, zbieraniu starych fotografii, lokum stowarzyszenia i logo organizacji.


6.04 Panorama Żegociny od strony Bytomska w dniu 7 kwietnia. 

       Kiedy już wydawało się, że zima ostatecznie się skończyła, niespodziewanie obniżyła się temperatura i w sobotę, 6 kwietnia spadł śnieg.  Padał także w niedzielę. Zaczynające kwitnienie rzewa,   coraz bardziej zieniejące pola oraz drogi pokryła około 3 cm warstwa śniegu. Sprawdziło się więc znane przysłowie: "Kwiecień - plecień, wciąż przeplata - trochę zimy, trochę lata". W poniedziałek jednak śnieg stopniał i temperatura zaczęła rosnąć.


7.04 Poseł Woda w Bytomsku.

      W Swietlicy Wiejskiej w Bytomsku odbyło się spotkanie wyborcze posła PSL Wiesława Wody. Przybył na zaproszenie miejscowego koła PSL, którym kieruje Julian Prytko. Ponad 30 osób wysłuchało informacji posła o pracach Sejmu. Nastepnie zebrani zadali wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Poseł został zaproszony na strażackie uroczystości w Łąkcie Górnej i obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej w Bytomsku. Oba zaproszenia zostały przyjęte.


14.04 Misterium Meki Pańskiej w DK w Żegocinie.

      Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii Świetego Mikołaja w Żegocinie przygotowała dla parafian kolejną niespodziankę. Już w Wielki Piątek, przedstawiła w kościele Misterium Męki Pańskiej. 14 kwietnia to samo religijne widowisko zostało wystawione na scenie Domu Kultury w Żegocinie. W atmosferę widowiska wprowadził widzów ksiądz Jan Lebryk - opiekun koła KSM oraz reżyser programu:  - To sztuka nie tylko do oglądania, ale także do chwili reflesji i modlitwy - powiedział. Potem młodzi aktorzy przedstawili w kilku odsłonach ostatnie dni z życia Chrystusa i po Jego zmartwychwstaniu.


20.04

2002-04-20 005burza.jpg (2483 bytes)

   W sobotnie popołudnie przeszła nad Żegociną i okolicami pierwsza wiosenna burza. Wyładowania atmosferyczne uszkodziły sieć energetyczną i część mieszkańców Żegociny przez 6 godzin pozbawionych było dostaw prądu.

 

 


21.04

poselwoda1.jpg (4493 bytes)

   W Świetlicy Wiejskiej w Bytomsku odbyło się spotkanie z posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego Wiesławem Wodą. Zebranie prowadził Prezes Koła PSL w Bytomsku Julian Prytko. Poseł Woda podziekował za głosy otrzymane podczas ostatnich wyborów od mieszkańców gminy Żegocina. Następnie opowiedział o sprawach, którymi ostatnio zajmował się w Sejmie. Omówił także podstawowe założenia projektu ustawy o nowym ustroju rolnym w Polsce oraz o zbliżających się wyborach samorządowych, a na zakończenie odpowiadał na pytania uczestników spotkania.


30.04 Akademia w Zespole Szkół w Żegocinie.

      Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zainaugurował na terenie gminy Zespół Szkół w Żegocinie. Uczniowie klasy II LO zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny. Dyrektorka placówki mgr Danuta Pączek w swoim wystapieniu zwróciła uwagę na okoliczności ustanowienia Konstytucji oraz na Jej aktualną wymowę.

 
 

[wstecz]                                                                               [zegocina.pl]