POSELSKIE SPOTKANIE W BYTOMSKU
Poseł PSL Wiesław Woda na spotkaniu wyborczym w Bytomsku

Wiesław Woda podczas spotkania poselskiego w Bytomsku.

Zebranie prowadził Julian Prytko.

     7 kwietnia 2002 roku na spotkanie z posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego Wiesławem Wodą przyszło do Świetlicy Wiejskiej w Bytomsku ponad 30 mieszkańców gminy Żegocina. Zebranie prowadził Prezes Koła PSL w Bytomsku Julian Prytko.

Uczestnicy spotkania. Pytania do posła.
Na spotkanie przyszło ponad 30 osób. Po wystąpieniu posła Wody rozpoczęło się zadawanie pytań.

     Po przywitaniu się z wyborcami, poseł Woda podziekował za głosy otrzymane podczas ostatnich wyborów od mieszkańców gminy Żegocina. Następnie opowiedział o sprawach, którymi ostatnio zajmował się w Sejmie. Zaczął od tematu wstapienia Polski do Unii Europejskiej. - Musimy pamietać o tym, że to nie Polska przyjmuje do Unii, lecz Unia Polskę - powiedział. Następnie omówił podstawowe założenia projektu ustawy o nowym ustroju rolnym w Polsce. Potem mówił o zbliżających się wyborach samorządowych.

      Poruszonych przez posła problemów było wiele: zadłużenie państwa wobec samorządów, Kasy Chorych, uprawnienia dla policji. Potem zaprosił zebranych do dyskusji i zadawania pytań. Okazało się, że mieszkańców gminy interesuje bardzo wiele spraw. Co będzie jak w referendum wiekszość będzie przeciwna wstapieniu Polski do Unii ? Czy gospodarstwa mniejsze niż 10-hektarowe też będą dofinansowane ze środków Unii ? Czy dyskutuje się z Unią o problemie zakładów przetwórstwa rolnego ? Czy będą limity produkcyjne ? Kiedy nareszcie ruszy fizycznie SAPARD ? Dlaczego coraz więcej spraw trzeba załatwać w powiecie i województwie ? Czy supermarkety płacą podatki ? Dlaczego po wrowadzeniu obniżki cen leków, zapałaciłem za nie znacznie więcej ? Dlaczego się tylko mówi, a nic nie robi, gdy w Polsce dzieje się źle ? Gdzie się podziały pieniądze ukradzione w licznych aferach ? Ile zarabia poseł ? Dlaczego tak dużo posłów jest nieobecnych na sali podczas obrad Sejmu ? - to tylko niektóre pytania, jakie padły pod adresem Wiesława Wody.

     Na zdecydowaną większość z nich poseł odpowiedział wyczerpująco i spokojnie, choć momentami atmosfera w bytomskiej świetlicy była gorąca. Były też podziękowania. Za obecność posła na obchodach jubileuszu 40-lecia OSP w Bełdnie, dziękował prezes tej jednostki Leopold Grabowski. Z kolei Naczelnik OSP Łąkta Górna Józef Stańdo wręczył posłowi Wodzie zaproszenie na przekazanie tej jednostce samochodu strażackiego. Poseł obiecał przybyć. Z kolei dyrektorka Szkoły Podstawowej w Bytomsku Barbara Mikus poprosiła posła o wspieranie wiejskiej oświaty i zaprosiła go na obchody 100-lecia szkoły, którą kieruje. - Przyjadę z przyjemnością i obiecuję "symboliczną" pomoc - powiedział poseł Woda.

      Posłowi Wodzie dziękował także wójt Żegociny Jerzy Błoniarz. - Zawsze, kiedy jestem w Warszawie, drzwi do biura posła Wody, są otwarte. Dziękuję także za wsparcie w sprawie Domu Pomocy Społecznej w Żegocinie.

Na obchody 100-lecia szkoły zaprasza dyrektorka Barbara Mikus. Wiesław Woda i Józef Stańdo. Julian Prytko  dziękuje posłowi za przybycie na spotkanie.
Na obchody 100-lecia szkoły w Bytomsku
zaprosiła posła dyrektorka Barbara Mikus.
Józef Stańdo wręczył posłowi zaproszenie
na strażacką uroczystość do Łąkty Górnej.
Julian Prytko podziękował posłowi
za przybycie na spotkanie.

      W spotkaniu uczestniczył także Henryk Czech - prezes Zarządu Powiatowego PSL w Bochni. W swoim wystąpieniu zaapelował do zebranych o poparcie dla wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zaprosił także na uroczyste obchody 70 rocznicy wystąpień chłopskich. Uroczystość odbędzie się 19 maja br. w Łapanowie. Z kolei poseł Woda zaprosił ludowców na spotkanie z Prezesem PSL, wicepremierem Jarosławem Kalinowskim, które odbędzie się 24 kwietnia w Tarnowie.

      Wyborcze spotkanie w Bytomsku poseł Woda zakończył puentą: - Powodów do narzekań jest dużo, ale wiem, że uda nam się  wyjść z kryzysu. Trudno jednak powiedzieć, czy podobnego zdania byli pozostali uczestnicy spotkania.

 

[wstecz]