ZBIÓRKA NA RZECZ ODDZIAŁU RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
SZPITALA POWIATOWEGO W BOCHNI

Naczelnik OSP Żegocina Marek Waligóra wiesza na tablicy ogłoszeń plakat o zbiórce.

Naczelnik OSP Żegocina Marek Waligóra wiesza na tablicy ogłoszeń plakat o zbiórce.

 

 

 

 

 

 

PRZYGOTOWANIA

      Z inicjatywy Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bochni w dniu 28 kwietnia 2002 roku na terenie powiatu bocheńskiego zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do oznakowanych i zamknietych puszek na zakup aparatury medycznej dla Oddziału Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Bochni.

     W Żegocinie trwają przygotowania do sprawnego przeprowadzenia zbiórki. 17 marca reprezentanci działających w gminie jednostek OSP uczestniczyli w zorganizowanej w Bochni odprawie poświęconej sprawie niedzielnej kwesty. Przywieźli do gminy plakaty i specjalne puszki, do których zbierane będą datki mieszkańców gminy.

     O składanie datków zaapelowano do wiernych podczas ostatniej niedzieli z kościelnych ambon. - "Wiemy, że kieszenie naszych parafian są puste, ale też wiemy, że gdy jawi się cierpienie, szukamy podwoi szpitala. Dlatego w miarę naszych małych możliwości starajmy się wesprzeć tę słuszną inicjatywę" - zaapelował do swoich parafian proboszcz parafii w Żegocinie ks. dziekan Antoni Poręba.

    W niedzielne popołudnie zabrali się także na specjalnej zbiórce strażacy z OSP w Żegocinie. Prezes Zarządu Kazimierz Waligóra ustalił sposób pracy strażaków podczas niedzielnej zbiórki. Wiadomo, że po rannej mszy datki będą zbierać strażacy z Bytomska, po mszy o godz. 9 i 11 - strażacy z Żegociny, a po wieczornym nabożeństwie strażacy z Bełdna. Kwesta będzie także prowadzona przy pozostałych kościołach na terenie gminy - w Rozdzielu i Łąkcie Górnej. Każdemu strażakowi towarzyszyć będzie przy kweście pracownik bocheńskiego szpitala. Ofiarodawcy otrzymają na pamiątkę udziału w akcji pomocy okolicznościowe serduszka z symbolicznym grosikiem.

.

Jan Mróz z żegocińskiej OSP kwestował przy kościele w Żegocinie.

Jan Mróz z żegocińskiej OSP kwestował przy kościele w Żegocinie wspólnie z Aldoną Piotrowską.

Ludzie nie żałowali grosza.

Ludzie nie żałowali grosza.

Dołożyli się także sami strażacy.

Dołożyli się także sami strażacy.

KWESTA

2002-04-28kwestaO.jpg (31370 bytes)

W Żegocinie podczas mszy św. o godzinie 8.30 kwestowali: Zdzisław Waligóra, Jan Orzeł, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Artur Palka, Aldona Piotrowska - lekarz, Marek Waligóra (komendant OSP w Żegocinie) i Jan Mróz.

     28 kwietnia przed żegocińskim kościołem parafialnym pieniądze zbierali wspólnie strażacy miejscowej jednostki i pracownicy bocheńskiego szpitala. Przed i po mszy świętej o godzinie 8.30 osobiście zbierał tu wolne datki dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Artur Palka. Towarzyszyli mu: Aldona Piotrowska - lekarz z tegoż szpitala oraz strażacy: Zdzisław Waligóra, Jan Orzeł, Marek Waligóra i Jan Mróz.

     Ludzie ochoczo składali datki, wiedząc, że cel zbiórki jest szlachetny. Czynili to jeszcze przed wejściem do kościoła. Niektórzy dawali datki po zakońćzonych mszach. - Przyjechałem do Żegociny, bo  mi się tu podoba. Spodobał mi się też Wasz proboszcz, który zachęcił parafian do składania datków. Zebrane pieniądze zostaną najpierw komisyjnie policzone, a potem zakupimy dla tworzonego przy szpitalu Oddziału Ratownictwa Medycznego najbardziej niezbędne rzeczy. Mamy już lokal, dwa samochody; będziemy więc teraz wyposażać oddział w sprzęt, by mógł jak najlepiej spełniać zadania, które mu zostały powierzone. Za ofiarność i udzieloną pomoc serdecznie dziękujemy - powiedział dyrektor szpitala po zakończeniu kwestowania w Żegocinie.

     Piękna pogoda ułatwiła lekarzom, pielęgniarkom i strażakom dyżurowanie podczas kwesty. Zebrane pieniądze zostaną przewiezione do Bochni, tam komisyjnie policzone i przekazane na konto Oddziału Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Bochni.

[wstecz]