POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W ŻEGOCINIE

   19 czerwca 2002 roku 73 absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Żegocinie otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Są wśród nich: sprzedawcy (23 osoby), mechanicy samochodowi (9), kucharze (6), mechanicy urządzeń sanitarnych (2), piekarze (15), stolarze (2), blacharze (4), ciastkarze (3), kelnerzy (2), elektromechanicy i elektrycy samochodowi (5) i fryzjerzy (2).

     Podczas uroczystości, która odbywała się w sali gimnastycznej, do absolwentów zwróciła się mgr Danuta Pączek - dyrektorka Zespołu Szkół w Żegocinie. Swoje wystąpienie oparła na początkowych słowach popularnej piosenki "Szczęśliwej drogi już czas" - obranej przez uczniów na motto uroczystości. - Szkoła wyposażyła Was w mapę życia. Są na niej drogowskazy: dobro, prawda i piękno i to nimi powinniście się kierować w swoim życiu. Jesteście jak młody ptak, umiecie już sporo, ale brak Wam jeszcze doświadczenia życiowego. Z wolności, w którą się udajecie, musicie umieć korzystać. Musicie zapamiętać, że dorosłość - to przede wszystkim odpowiedzialność. Życzę Wam, abyście znaleźli pracę i docenili wartość dalszego kształcenia się. Także tego, by ludzie byli z Was zadowoleni. Zapraszam jednocześnie do odwiedzania naszej szkoły - powiedziała. dyrektorka szkoły.

    Następnie wręczono najlepszym uczniom świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem i nagrody książkowe.  Piękne albumy otrzymali także uczniowie, którzy aktywnie działali w samorządzie szkolnym. Delegacja absolwentów wręczyła pani dyrektor dar dla szkoły w postaci zestawu słowników do szkolnej biblioteki. Na zakończenie miała miejsce krótka część artystyczna.

   Potem absolwenci spotkali się na rozdaniu świadectw ze swoimi wychowawcami: Alicją Janiczek - klasa III C, Janem Furtakiem - III B i Bogdanem Bielakiem - III A.

    73 młodych ludzi udało się z maskotkami, które dostali "na szczęście" od młodszych kolegów ze szkoły w swoje dorosłe życie. Ilu z nich znajdzie pracę? Ilu będzie kontynuować naukę ? Te pytania najczęściej zadawali sobie nauczyciele, którzy przez trzy lata nauki w zasadniczej szkole zawodowej uczyli ich zawodu i przygotowywali do dorosłego życia.

Pożegnanie absolwentów ZSZ. Pożegnanie absolwentów ZSZ.
Do tegorocznych absolwentów szkoły zawodowej przemawia
mgr Danuta Pączek
Anna Nowakowska otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły
z wyróżnieniem
Pożegnanie absolwentów ZSZ. Pożegnanie absolwentów ZSZ.
Opiekunka samorządu mgr Teresa Stachoń wręcza nagrodę
za pracę w samorządzie.
Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów
i absolwentów szkoły.

ABSOLWENCI ZSZ W ŻEGOCINIE  2002

Klasa III A z wychowawcą Bogdanem Bielakiem.

III A - wychowawca Bogdan Bielak

Klasa III B - wychowawca Jan Furtak.

III B - wychowawca Jan Furtak

III C - wychowawczyni Alicja Janiczek

III C - wychowawczyni  Alicja Janiczek

[wstecz]