ŻEGOCIŃSKIE INWESTYCJE OŚWIATOWE 2002

Zespół Szkół w Żegocinie - ostatnie ustalenia w sprawie rozbudowy i zakończenia robót.

     Okres wakacji to czas realizacji prac remontowych i inwestycji w placówkach oświatowych. Na terenie gminy Żegocina prace obejmują prawie wszystkie placówki. Największym przedsięwzięciem jest rozbudowa Zespołu Szkół w Żegocinie. Prace na obiekcie szybko posuwają się naprzód. Pracują elektrycy i monterzy urządzeń sanitarnych. Wkrótce będą tynkarze i pozostali specjaliści branży budowlanej. Ich pracy bardzo uważnie przygląda się inspektor nadzoru inż. Ryszard Trojanowski. Bardzo często zagląda tu Wójt Jerzy Błoniarz. Wakacji nie ma Dyrektorka Szkoły mgr Danuta Pączek, która czuwa na całością prac. - Firma pana Gurgula, która wraz z podwykonawcami realizuje przedsięwzięcie daje nam gwarancję, że we wrześniu będziemy mogli spokojnie przekazać nową część budynku do użytku i uroczyście zainaugurować rok szkolny 2002/2003 - mówi Wójt Gminy Jerzy Błoniarz. Dzięki tej rozbudowie uczniowie uzyskają 4 nowe sale lekcyjne, dużą aulę oraz sanitariaty i szatnię.

     Drugą oświatową inwestycją gminy jest rozbudowa Szkoły Podstawowej w Bytomsku. Przetarg wyłonił wykonawców prac, które rozpoczęły się w drugim tygodniu lipca. Ich efektem będzie zbudowanie ścian poddasza  i położenie dachu na obiekcie. W ten sposób zamknięty zostanie tzw. stan surowy obiektu.

    Trzecią inwestycja w dziedzinie oświaty jest budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rozdzielu. Gotowe są plany. Powstał Społeczny Komitet Budowy Sali Gimnastycznej, z którym wkrótce Zarząd Gminy w Żegocinie, podpisze jako inwestor, umowę o podziale kompetencji. W tym roku mają być gotowe fundamenty.

    Podstawowym problemem jest brak dostatecznych środków finansowych. Dlatego Wójt Błoniarz zabiega w Ministerstwie Edukacji Narodowej ośrodki nie tylko na inwestycje oświatowe, ale także na wyposażenie nowo oddanych pomieszczeń do użytku.

    

[wstecz]