BUDOWA BOISKA PIŁKARSKIEGO W ŻEGOCINIE

Prace na boisku.

Prace na boisku (12.08.2002 r.)

     W końcu lipca br. rozpoczął się drugi etap budowy boiska piłkarskiego w Żegocinie. Na plac budowy wszedł limanowski Zakład Melioracyjno-Budowlany "WiR", którego zadaniem będzie położenie drenażu, a następnie nasypanie humusu, czyli żyznej próchnicy glebowej, na której potem zostanie zasiana trawa.

     - Położymy tutaj około 800 mb rur o różnych przekrojach, których zadaniem będzie wchłanianie wody. Drenaż oczywiście musi być położony pod odpowiednim kątem, by bez problemu mógł odprowadzić nadmiar wody. Potem położymy na płycie około 10 centymetrową  warstwę humusu, pamiętając o jego dokładnym wypoziomowaniu - objaśnia pan Bronisław Skiba, kierownik budowy. Jego ludzie wykonują jednocześnie kilka prac. Jedni kładą rury na warstwie tłucznia i potem je zasypują, inni wyrównują ziemię na stoku, za zachodnią częścią boiska.

     - Jak pogoda dopisze, to 10 sierpnia powinniśmy zakończyć prace, jakie określono w przetargu, który wygrała nasza firma - uzupełnia Jerzy Dębski, pilnujący właśnie, by jego koledzy dobrze wyrównali ziemię na stoku wznoszącym się po zachodniej stronie boiska nad jego poziom. To tu z pewnością postawione zostaną w przyszłości niewielkie trybuny, z których publiczność będzie mogła oglądać mecze miejscowej drużyny "Beskidu". Dopóki jednak boisko nie będzie gotowe, A-klasowi piłkarze "Beskidu" Żegocina rozgrywać będą swoje mecze na stadionie w Lipnicy Dolnej.

     Pierwszy mecz na nowym stadionie rozegrany zostanie nie wcześniej, jak w jesieni przyszłego roku. Samorządowe władze gminy szukają w tej chwili środków na wykonanie wokół stadionu bieżni lekkoatletycznej, umocnień stromych stoków tego boiska, ogrodzenie i zrobienie mini trybun. - Prac jest dużo - środków mało. Cieszę się jednak, że prace posuwają się naprzód i że są sponsorzy, którzy pomagają nam w budowie tego boiska - mówi Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, który każdego dnia zagląda na boisko, by obserwować postęp prac.

     Budowa stadionu piłkarskiego jest kolejna sportową inwestycją gminy. W ciągu kilku ostatnich lat udało się wybudować kort tenisowy w Żegocinie, halę sportową przy Szkole Podstawowej w Łąkcie Górnej, salę do ćwiczeń korekcyjnych i siłownię przy Szkole Podstawowej w Żegocinie, a aktualnie - prócz boiska - budowana jest również sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Rozdzielu.

    Niestety nie udało się zakończyć w połowie sierpnia prac przy boisku piłkarskim. Przeszkodziła pogoda. Do 12 sierpnia tylko 1/10 powierzchni boiska została wyplantowana i pokryta humusem.

[wstecz]