40. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI
27.08.2002

PREMIA GÓRSKA W ROZDZIELU

II Premia Górska w Rozdzielu

Cezary Zamana wygrywa Premię Górską w Rozdzielu.

    Cezary Zamana z grupy CCC Polsat jako pierwszy minął linię II Premii Górskiej zlokalizowanej na Przełęczy Widoma w Rozdzielu. Nieznacznie wyprzedził Zbigniewa Piątka z grupy Mróz i Dariusza Wojciechowskiego z NSC Natural Club WTC.  

      Do Żegociny najpierw wjechała pięcioosobowa grupa kolarzy, która wyprzedzała na 48 km pierwszego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego o 1,10 min trójkę kolejnych kolarzy oraz o 2,40 następną czteroosobową grupę. Dopiero 5 minut później pojawił się zasadniczy peleton. Prowadząca piątka nie tylko utrzymała przewagę na II Górskiej Premii nad koleją grupą, ale także zwiększyła przewagę nad peletonem.

     Kolarską walkę na podjeździe do Widomej na na samej przełęczy obserwowało kilkadziesiąt osób, które brawami i okrzykami zagrzewały kolarzy do dalszego wysiłku.

40 Małopolski Wyścig Górski. 40 Małopolski Wyścig Górski.
Walkę kolarzy na Przełęczy Widoma obserwowało kilkudziesięciu kibiców. Na Widomej kolejno pojawiały się 3 - 5 -osobowe grupy kolarzy.
40 Małopolski Wyścig Górski. 40 Małopolski Wyścig Górski.
W tej grupce było dwóch zawodników grupy Mróz. Zasadniczy peleton przyjechał na Widomą ponad 5 minut za zwycięzcą premii górskiej.

WYNIKI - PO ZAKOŃCZENIU ETAPU I WYŚCIGU

PREMIA GÓRSKA W ROZDZIELU
1. Cezary Zamana (CCC Polsat) 2. Zbigniew Piątek (Mróz) 3. Dariusz Wojciechowski
I ETAP - GDÓW - MYŚLENICE (139 km)
1. Piotr Chmielewski (Mróz) 2. Radosław Romanik (CCC Polsat) 3.Cezary Zamana (CCC Polsat)
40 MAŁOPOLSKI WYSCIG GÓRSKI
1. Radosław Romanik 2. Cezary Zamana 3. Zbigniew Piątek

       Wśród zwycięzców MWG byli m. in. tak znani kolarze jak: Ryszard Szurkowski (1974 i 1977 r.), Stanisław Szozda (1976), Tadeusz Mytnik (1978), Czesław Lang (1981), czy Piotr Przydział (1994). Pierwszy MWG rozegrany w roku 1961 wygral Roman Chtiej, a poprzedni, 39 Zbigniew Piątek (po raz trzeci).

[wstecz]