DAWNA ŻEGOCINA W  FOTOGRAFII

    Od dłuższego juz czasu Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej zbierało oraz wypozyczało fotografie dawnej Żegociny. Udało się zgromadzić zbiór około 300 starych, czarno-białych, często mocno podniszczonych fotografii. Niektóre z nich były niewielkich rozmiarów. Wszystkie zeskanowano. Wybrane powiększono do formatu 18 x 25 cm i wydrukowano na papierze fotograficznym.

     Właśnie te fotografie będzie można oglądać w Żegocinie podczas "709 Urodzin Żegociny". Jest na co popatrzeć, bo najstarsze z nich sięgają czasów I wojny światowej. Rożnorodna jest tematyka wybranych fotografii. Są scenki rodzajowe, prace polowe, budynki i pejzaże. Dzieki temu, że ktoś kiedyś fotografował Żegocinę i jej mieszkańców, możemy wyobrazić sobie jak przed prawie stu laty wyglądała wioska.

     Na wystawie, która będzie potem prezentowana w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, zaprezentowanych zostanie około 50 fotografii. Dla zachęty prezentujemy poniżej miniaturki kilku fotografii, które znajdą się na wystawie.

Dawna Żegocina w fotografii. Dawna Żegocina w fotografii. Dawna Żegocina w fotografii. Dawna Żegocina w fotografii.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy !!!  Inauguracja 11.08.2002

[wstecz]