ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE GMINY ŻEGOCINA

11 sierpnia 2002 r.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2002.

     W tegorocznych zawodach sportowo-pożarniczych gminy Żegocina, rozegranych 11 sierpnia 2002 r. na boisku przy Zespole Szkół w Żegocinie,  wzięły udział reprezentacje wszystkich jednostek działających na terenie gminy. Zawody miały szczególną oprawę, jako że rozgrywano je podczas "709 Urodzin Żegociny".

     Wszystko zaczęło się od losowania numerów startowych. Jako pierwsi mieli wystartować strażacy OSP Bełdno, dosyć powszechnie uznawani za faworyta zawodów, gdyż bezapelacyjnie wygrywali w czterech poprzednich edycjach gminnych zawodów. Nie zawiedli. Już w biegu sztafetowym, pierwszej konkurencji strażackiego dwuboju, objęli prowadzenie, choć tylko nieznacznie wyprzedzili drużyny z Bytomska i Rozdziela. Tak więc o wszystkim miało zadecydować ćwiczenie bojowe, podczas którego zawodnicy muszą prawidłowo rozwinąć linię wodną, a następnie jedna rota musi obrócić tarczę, a druga prądem wody przewrócić słupki różnej wysokości. Sprzęt wszystkich ekip okazał się sprawny i żadna z motopomp nie odmówiła posłuszeństwa. Sporo roboty mieli natomiast sędziowie, którymi kierował kpt. Maciej Wolak z PSP w Bochni. Co chwilę któryś z sędziów podnosił czerwoną chorągiewkę, sygnalizując popełniony błąd.

Ściana - jedna z przeszkód w biegu sztafetowym. Ćwiczenie bojowe.

      Po krótkiej przerwie Komendant Gminny ZOSP RP w Żegocinie Władysław Zatorski wykonał zbiórkę wszystkich jednostek, podczas której przewodniczący komisji zawodów kpt. Wolak ogłosił wyniki. Okazało się, że po raz piąty z rzędu wygrała drużyna OSP Bełdno, wyprzedzając o prawie 15 punktów drużynę Rozdziela i o ponad 38 punktów ekipę OSP Bytomsko.

Ogłoszenie wyników. Puchar za zwycięstwo dla OSP Bełdno.

    Przewodniczący Zarządu Gminnego ZOSP RP w Żegocinie Leopold Grabowski podziękował strażakom za udział w zawodach oraz wykazanie wysokiej sprawności i sportowego ducha.

    Następnie wszystkie drużyny przejechały swoimi samochodami do centrum wsi, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i dyplomów. Odebrali je na estradzie dowódcy drużyn. Przyglądali się temu licznie zebrani uczestnicy corocznego święta - "Urodzin Żegociny". Największy puchar odebrał z rąk Wójta Gminy Jerzego Błoniarza dowódca zwycięskiej drużyny - Marcin Gawłowicz. Prócz niego w zawodach OSP Bełdno reprezentowali: Krzysztof Furtak, Mirosław Mroczek, Stanisław Mroczek, Grzegorz Nowak, Marek Kaszuba, Witold Adamczyk, Zbigniew Krawczyk i Józef Grabiarz.

   Zwycięska drużyna reprezentować będzie gminę Żegocina w eliminacjach powiatowych, które w połowie września br. rozegrane zostaną na terenie gminy Rzezawa.

OSTATECZNA KLASYFIKACJA ZAWODÓW

Lokata Drużyna Punkty za: Razem
sztafetę ćwiczenie bojowe
1. OSP BEŁDNO 58,92 86,07 144,99
2. OSP ROZDZIELE 62,48 97,31 159,79
3. OSP BYTOMSKO 59,98 123,34 183,32
4. OSP ŻEGOCINA 79,87 120,04 199,91
5. OSP ŁĄKTA GÓRNA 68,96 191,78 260,74

ZWYCIĘSKA DRUŻYNA

zaw-5.jpg (41723 bytes)

Leopold Grabowski - Prezes Zarządu OSP Bełdno, zawodnicy drużyny oraz Naczelnik jednostki Stanisław Furtak.

[wstecz]