SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2002

ŻEGOCINA 20.09.2002

Plakat akcji "Sprzątanie Świata 2002".

      Po raz kolejny uczniowie żegocińskich szkół włączyli się w akcję "Sprzatanie Świata". W Szkole Podstawowej w Żegocinie został zorganizowany secjalny apel, na którym przedstawiono inscenizację pt. "Kłopoty leśnego krasnala". Akcję sprzatania przeprowadzono 20 września. Przystąpiło ponad 150 uczniów z klas I - VI, którzy wraz z nauczycielami penetrowali koryta potoków, przydrożne rowy, place, parkingi. Zrobiono także porządki wokół szkół.
      W tym roku zebrano w Żegocinie znacznie mniej śmieci, niż w latach poprzednich. Jest po prostu czyściej niż było. Tam, gdzie rok, dwa lata temu uczniowie zebrali po dziesięć worków śmieci, teraz po dwa, trzy.

      Podczas zbiórki od razu dokonywano selekcji śmieci. Osobno zbierano szkło, plastiki, papier, osobno pozostałe odpadki. Ze sprawozdania, które szkoła wysłała do organizatorów akcji wynika, że zebrano 11 trzydziestolitrowych worków szkła bezbarwnego, 12 sześćdziesięciolitrowych worków odpadów plastikowych i 37 stulitrowych worków pozostałych odpadów. Zlikwidowano także dwa dzikie wysypiska śmieci.
      W przeprowadzeniu akcji pomógł Urząd Gminy w Żegocinie, który dostarczył worki i rękawiczki oraz zajął się wywiezieniem zebranych śmieci.
      W tegorocznej akcji uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe działające na terenie gminy.

      

[wstecz]