III ŚWIĘTO POWIATU BOCHEŃSKIEGO - 14-15.09.2002 BOREK-RZEZAWA

Rzezawa - III Święto Powiatu Bocheńskiego.

ŻEGOCINA NA III ŚWIĘCIE POWIATU BOCHEŃSKIEGO

     14 i 15 września 2002 r. w Borku i Rzezawie odbyły się imprezy III Święta Powiatu Bocheńskiego. Niestety nie wszystkie. Ze względu na śliską płyte boiska sportowego w Borku, nie odbyły się zawody strażackie. Odbyły się natomiast pozostałe imprezy, choć ze względu na częste opady deszczu i przejmujące zimno, niewiele osób zdecydowało sie na przyjście na stadion "Rzezawianki", gdzie odbyły się prezentacje gmin i występy artystyczne.

    W Rzezawie swoje stoisko zaprezentowała gmina Żegocina. Pokazano na nim hafty Barbary Jachymczak, wyroby zakładu snycerskiego Krystyny Zbyrowskiej-Nowak, zabawki ekologiczne z zakładu Jana Tyndla, obrazy Anny Łękawy i Teresy Mrugacz, kasety i płyty Zespołu Folklorystycznego z Żegociny. Gości stoiska częstowano smacznym sernikiem oraz żegocińską nalewką. Przedstawiono także ofertę agroturystyczną gminy.

     Żegocina - jako pierwsza z gmin powiatu bocheńskiego, prezentowała się na estradzie. Gminę reprezentował, ciepło przyjęty przez nieliczną, zmarzniętą i przemokniętą widownię, kabaret "Grosik" z Rozdziela, którego do występów przygotowała Anna Zelek.

TAK BYŁO - FOTOREPORTAŻ

III ŚWIĘTO POWIATU BOCHEŃSKIEGO.

III ŚWIĘTO POWIATU BOCHEŃSKIEGO.

L.Grabowski i L. Węgrzyn z Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Bochni oraz Komendant PSP w Bochni
J. Uszko w oczekiwaniu na meldunek dowódcy zawodów strażackich.
Niestety zawody odwołano z powodu trudnych warunków atmosferycznych i niemożliwości zapewnienia bezpiecznych warunków rywalizacji. OSP Bełdno na zbiórce w Borku.

III ŚWIĘTO POWIATU BOCHEŃSKIEGO.

III ŚWIĘTO POWIATU BOCHEŃSKIEGO.

Stoisko Żegociny sąsiadowało z namiotem gospodarzy imprezy - gminy Rzezawa. S. Grabowski -właściciel gospodarstwa agroturystycznego i M. Waligóra z CKSiT w Żegocinie na stoisku gminy.

III ŚWIĘTO POWIATU BOCHEŃSKIEGO.

III ŚWIĘTO POWIATU BOCHEŃSKIEGO.

Kabaret "Grosik" z Rozdziela rozpoczął estradowe prezentacje gmin. Niestety, przez cały występ padał deszcz. Skecze i piosenki w wykonaniu młodych artystów przypadły do gustu publiczności.

Starosta Bocheński i Wójt Gminy Rzezawa

serdecznie zapraszają
na uroczystości związane z III Świętem Powiatu Bocheńskiego, które odbędą się w dniach 14 i 15 września 2002 roku w Rzezawie (Stadion Sportowy Klubu LKS "Rzezawianka") oraz w Borku (gm. Rzezawa).

Program Święta
14. 09. 2002 r. (sobota) :
13.00 - 20.00 - Otwarcie Ośrodka Aktywnego Wypoczynku "BOREK" Uzdrowiska Kopalnia Soli Bochnia w Borku.

15. 09. 2002 r. (niedziela) :
I. Stadion Ludowego Klubu Sportowego "Borek" w Borku:
8.30 - 14.30 Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Bocheńskiego.

II. Rzezawa
13.00 - 14.00 - Msza Święta w intencji mieszkańców Powiatu Bocheńskiego w Kościele Parafialnym w Rzezawie z udziałem Dziewczęcego Chóru Parafialnego  "Schola Sancti Pauli".
14.00 - 14.20 - Przejście mieszkańców i zaproszonych gości z kościoła na stadion LKS "Rzezawianka" przy udziale orkiestry dętej z Okulic.
14.20 - 14.50 - Oficjalne rozpoczęcie Święta Powiatu - wystąpienia przedstawicieli władz.
14.50 - 15.00 - Wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom  Powiatowych Zawodów Strażackich OSP.
15.00 - 19.00 - Prezentacje Miast i Gmin Powiatu Bocheńskiego na scenie głównej.
19.00 - 20.00 - Występ kabaretu "PIRANIA".
20.00 - 20.30 - Losowanie nagród z loterii fantowej w tym nagrody głównej ufundowanej przez "Dziennik Polski".
20.30 - 21.30 - Występ zespołu country "Halio Band".
21.30 Zakończenie Święta.
Poza tym: 
12.00 - 19.00 Wystawy (prezentacje gmin) w miasteczku namiotowym oraz gry i zabawy.

[wstecz]