MIĘDZYGMINNY HALOWY TURNIEJ  MINI PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
Łąkta Górna
- 17.12.2002

Turniej piłki ręcznej dziewcząt w Łąkcie Górnej.

    Henryk Wrona - nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Łąkcie Górnej zorganizował 18 grudnia 2002 roku kolejny już międzyszkolny turniej piłkarski. Tym razem o Puchar Dyrektora PSP w Łąkcie Górnej mgr Jana Rośka walczyły szczypiornistki z klas czwartych, piątych i szóstych szkoł podstawowych. W sportowej rywalizacji uczestniczyło cztery zespoły. Prócz reprezentacji gospodarzy, w zawodach wzięły udział: PSP w Kierlikówce, PSP w Rajbrocie i PSP Rozdziele.

     Grano systemem "każdy z każdym". Wszystkie mecze sędziował pan Wojciech Wrona - nauczyciel WF z Żegociny. Dominacja młodych piłkarek z Łąkty Górnej była zdecydowana. - Z pewnością pomogła im znajomość sali - tym tłumaczy wysokie wygrane swoich podopiecznych Wiesława Kryczyńska-Stary.  Pojedynki pozostałych drużyn były natomiast bardzo wyrównane i niezwykle emocjonujące.

WYNIKI KOŃCOWA TABELA ZAWODÓW
Kierlikówka - Łąkta Górna 3:27 1. Łąkta Górna - 6 pkt.
Rajbrot - Rozdziele 6:18 2. Kierlikówka - 4 pkt.
Łąkta Górna - Rajbrot 26:7 3. Rozdziele - 2 pkt.
Kierlikówka - Rozdziele 14:12 4. Rajbrot - 0 pkt.
Rozdziele - Łąkta Górna 3:30
Kierlikówka - Rajbrot 8:7

      Główny organizator zawodów Henryk Wrona liczył wraz z prowadzonym przez siebie UKS "Dwór", na większą ilość drużyn. Ale z przebiegu turnieju może być zadowolony. Panowała miła, sportowa atmosfera. Udało się pozyskać pomoc od sponsorów: Wójta Gminy w Żegocinie Jerzego Błoniarza i pani Emilii Maniak. Na zakończenie turnieju zostały wręczone nagrody. Piękny puchar za zwycięstwo odebrała od Dyrektora PSP w Łąkcie Górnej mgr Jana Rośka kapitan drużyny - Małgorzata Krawczyk.  Nagrody dla wszystkich uczestników turnieju w postaci sprzętu sportowego wręczył Sekretarz Gminy w Żegocinie Zbigniew Nożkiewicz, który zastępował fundatora nagród Wójta Jerzego Błoniarza (Musiał wyjechać służbowo).

Druzyna PSP w Łąkcie Górnej.

Drużyna PSP w Łąkcie Górnej ze swoimi opiekunami:
Henrykiem Wroną i Wiesławą Kruczyńską-Stary.

Puchar za zwycięstwo w turnieju jest teraz ozdobą szkolnej gabloty.

Puchar za zwycięstwo w turnieju jest teraz ozdobą szkolnej gabloty,
prezentującej sportowe sukcesy szkoły.

[wstecz]