STACJA NARCIARSKA LASKOWA -KAMIONNA

Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna

     Jest narciarska stacja - brak śniegu - tak można krótko przedstawić aktualną sytuację w Stacji Narciarskiej Laskowa-Kamionna. 18 stycznia 2003 roku miało się odbyć jej otwarcie. Niestety nie doszło do tego, gdyż w okolicy już od kilku dni nie ma śniegu i panują dodatnie temperatury.

      Tydzień temu (11 stycznia 2003 r.), gdy było trochę śniegu, pierwsi amatorzy białego szaleństwa, mogli jednak przetestować obiekt. Widać, że zainteresowanie nową stacją jest olbrzymie, gdyż na stoku Kamionnej pojawiło się ponad tysiąc narciarzy.

Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna

Na jednym ze stoków w dniu 11 stycznia 2003 r.

Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna

Oświetlony stok Stacji Narciarskiej Laskowa-Kamionna.

      Poznajmy więc, co oferuje nowy sportowo-rekreacyjny obiekt, położony na stokach Kamionnej. Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna została wybudowana w przez spółkę Chwastek i Chwastek z Bochni (jej udziałowcem jest także gmina Laskowa) w okresie od września do grudnia 2002 roku.

      Dla narciarzy przygotowano tutaj 5 oświetlonych tras zjazdowych; przy każdej znajduje się orczykowy wyciąg. Najdłuższa z nich mierzy 2000 m i ma różnicę poziomów 300 m. Jest wyciąg dla dzieci i "ośla łączka", mająca różnicę wzniesień tylko 30 m. Wyodrębniono też tereny dla snowboardzistów i saneczkarzy. W przypadku kłopotów ze śniegiem trasy są sztucznie naśnieżane.

     W pobliżu tras znajduje się budynek hotelowo-gastronimiczny z 60 miejscami noclegowymi, jadłodajnią i pomieszczeniami dla szkółki narciarskiej. Jest też serwis narciarski i parking.

    Do tego, najbliżej położonego od Bochni (25 km), Limanowej (10 km) i Krakowa (60 km)  wyciągu, można dojechać drogą wojewódzką Kraków - Żegocina - Limanowa, skręcając w prawo w Laskowej Górnej, w stronę przysiółka Jeziernik.

[wstecz]