WYGRALI PRAWIE WSZYSTKO

Kinga StańdoNatalia DziedzicEdyta DziedzicSławomir Osika

Kinga Stańdo, Natalia Dziedzic, Edyta Dziedzic, Sławomir Osika - mistrzowie Spartakiady Województwa Małopolskiego w Tenisie Stołowym A.D. 2003.

      Od dłuższego już czasu spore sukcesy sportowe odnoszą najmłodsi tenisiści stołowi Ludowego Uczniowskiego Szkolnego Klubu Sportowego z Żegociny, trenowani przez Adama Dziedzica.

      16 marca 2003 r. w III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Tenisie Stołowym, rozegranym w Stroniu Śląskim, grała czterdziestka najlepszych polskich młodych pingopongistów. Był wśród nich Sławomir Osika, który wystąpił jako jeden z dwóch reprezentantów Małopolski. Po raz kolejny nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Zajął tam III miejsce, przegrywając w wejściu do finału z późniejszym zwycięzcą tego turnieju Mateuszem Gołębiowskim z MMKS Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie) w stosunku 2:3. Sukces zapewnił Sławkowi przepustkę do Mistrzostw Polski, które w maju zostaną rozegrane w Wałczu.

      Cztery dni później w Skawinie rozegrano Spartakiadę Województwa Małopolskiego w Tenisie Stołowym. Świetnie spisały się reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie, które wygrały właściwie wszystko, co można było wygrać.  W grze indywidualnej dziewcząt Natalia Dziedzic zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając Iwonę Rębiasz z Nowego Sącza. Jej siostra Edyta zajęła miejsce czwarte. Sukcesem reprezentantek Żegociny zakończyła się także gra zespołowa. Drużyna, grająca w składzie: Natalia Dziedzic, Edyta Dziedzic i Kinga Stańdo również zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając ekipę gospodarzy.  Inny reprezentant LUSKS Żegocina, uczeń PSP w Leszczynie, Sławomir Osika także nie dał szans kolegom z całej Małopolski i bezapelacyjnie zwyciężył w turnieju indywidualnym. Ten sukces otworzył im drogę do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w Tenisie Stołowym.

Najlepsze w Małopolsce tenisistki stołowe szkół podstawowych.

Wiesław Wolak i jego podopieczne: Kinga Stańdo, Natalia Dziedzic, Kinga Dziedzic.

     Może być więc zadowolony zarówno ich nauczyciel WF Wiesław Wolak, który opiekował się uczennicami podczas turnieju w Skawinie, jak i Adam Dziedzic - ich trener klubowy. Żegocina jest obecnie jednym z najsilniejszych ośrodków młodzieżowego tenisa stołowego. Adamowi Dziedzicowi udało się wyłowić talenty i dzięki systematycznej pracy i uporowi osiągnąć sukcesy na skalę ogólnopolską. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar PZTS, rozegranego w Grajewie, drużyna LUSKS Żegocina, grająca w składzie Natalia Dziedzic, Edyta Dziedzic, Mateusz Kruczek, Sławomir Osika, zajęła czwarte miejsce. 

     Niebawem młodych tenisistów czekają dalekie wyjazdy na zawody rangi ogólnopolskiej. Aż prosi się, aby klub zyskał hojnego sponsora, gdyż sami rodzice oraz wspierające LUSKS władze samorządowe Żegociny, nie mają na tyle środków, aby pokryć wszystkie wydatki. Inwestowanie w uzdolnioną żegocińską młodzież na pewno się opłaci.

Młodzi pingpongiści LUSKS Żegocina i ich trener Adam Dziedzic.

Młodzi tenisiści stołowi LUSKS Żegocina i ich trener Adam Dziedzic.

[wstecz]