SUKCES SZCZYPIORNISTEK Z ŁĄKTY GÓRNEJ

DDyrektor PSP w Łąkcie Górnej Jan Rosiek, piłkarki oraz ich trener Henryk Wrona.

     Z pewnym opóźnieniem dotarły do nas dobre wiadomości o sukcesach sportowych młodych piłkarek ręcznych PSP w Łąkcie Górnej. 2 kwietnia 2003 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bochni  rozegrano Powiatowe Zawody Sportowe w mini piłce ręcznej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych. Rozegrano je w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentująca gminę Żegocina drużyna Szkoły Podstawowej w Łąkcie Górnej, przygotowana do zawodów przez nauczyciela WF Henryka Wronę, zajęła w tych zawodach pierwsze miejsce.  

     Zawody rozegrano systemem  "każdy z każdym". Drużyna Łąkty, grająca w składzie: Beata Adamczyk, Justyna Bednarz, Ewelina Wałach, Agata Kępa, Małgorzata Krawczyk, Agnieszka Kącka, Edyta Wrona, Maria Dziedzic, wygrała: 8:1 z SP nr 7 w Bochni, 10:1 z SP w Zbydniowiu, 9:2 z SP nr 2 w Bochni. W meczu finałowym piłkarki z Łąkty Górnej zremisowały z reprezentacją SP Gawłów 3:3, ale lepszym stosunkiem bramek (30:7) zajęły pierwsze miejsce i tym samym uzyskały prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach rejonowych. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

     14 kwietnia w Tarnowie, z udziałem czterech drużyn rozegrano turniej rejonowy. Szczypiornistki z PSP w Łąkcie Górnej uzyskały tam następujące wyniki: przegrały 8:15 z PSP nr 8 Tarnów, 2:4 z PSP Olszyny oraz wygrały 7:2 z PSP Borzęcin. Te wyniki pozwoliły im na zajęcie III miejsca.

         Dyrektor szkoły Jan Rosiek, opiekun i trener drużyny Henryk Wrona oraz cała społeczność szkolna są dumni z postawy utalentowanej młodzieży. Zawodniczkom, trenerowi i szkole serdecznie gratulujemy.

[wstecz]