Okażmy serce Piotrowi.

ZBIÓRKA DLA PIOTRA

Piotr Wolak z siostrą Agnieszką i mamą Krystyną.

     Wciąż trwa akcja zbierania pieniędzy dla chorego na zanik mięśni 14-letniego Piotra Wolaka - gimnazjalisty z Żegociny. Piotr jest już po dwóch zabiegach wszczepienia komórek mięśniowych, wykonanych w Klinice w Kijowie i widać, że przyniosły one pozytywny skutek. Chłopiec nabiera sił. Rodzice nie ustają w wysiłkach, aby zebrać od ludzi dobrej woli taką ilość pieniędzy, aby wystarczyło na opłacenie kolejnego zabiegu, który planowany jest na sierpień. Do tej pory wysłali ponad trzy tysiące listów z prośbami o pomoc, odwiedzili setki instytucji. Kontaktowali się redakcjami gazet, fundacjami, ośrodkami telewizyjnymi. Ich starania przyniosły pożądany efekt, bo udało się zgromadzić środki potrzebne na pokrycie kosztów zabiegu, przelotu i pobytu w Kijowie.

      Największy odzew na apele Państwa Wolaków był w szkołach. Tylko w okresie od stycznia do marca br. na konto Stowarzyszenia, które prowadzi operacje finansowe związane ze zbiórką, wpłynęły datki od 36 szkół. W wielu miejscowościach uczniowie organizują ciekawe formy zbiórek pieniężnych. W Tylmanowej uczniowie odwiedzali domy znajomych i prosili o datek na rzecz Piotra. Jedna ze szkół krakowskich zorganizowała aukcję autografów sławnych Polaków - aktorów, piosenkarzy, sportowców, a dochód z tej aukcji przekazała na konto Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum w Kędzierzynie Koźlu. W samej Żegocinie myśli się już o zorganizowaniu latem charytatywnego koncertu na rzecz Piotra. Nieustannie trwa zbiórka w okolicznych szkołach. Zaczęły też już wpływać pieniądze od osób prywatnych z zagranicy. Jest więc szansa, że do sierpnia uda się zebrać około 50 tys. zł, bo tyle potrzeba na zapłacenie za zabieg.

       Święta Wielkanocne Piotr spędzi razem z rodziną. Weźmie udział w najważniejszych ceremoniach kościelnych Wielkiego Tygodnia. Być może wybierze się razem z mamą  do cioci w Rozdzielu. Są tam wspaniałe widoki, a więc będzie mógł nacieszyć oczy pięknem przyrody. W maju wyjedzie z tatą na trzy tygodnie do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach na cykl zabiegów leczniczych. Będzie musiał przerwać naukę w Oddziale Gimnazjalnych w Rozdzielu. Z ocenami nie powinno być kłopotów, bo Piotr uczy się dobrze i ma już sporo ocen.

      Piotr i jego rodzice są bardzo wdzięczni wszystkim ofiarodawcom i chcieliby za naszym pośrednictwem podziękować wszystkim, którzy śpieszą z pomocą. Pragną także prosić o dalsze wsparcie. Równocześnie przesyłają wszystkim serdeczne życzenia radosnych, pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

[wstecz]