II OTWARTY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO MĘŻCZYZN
O PUCHAR WÓJTA GMINY ŻEGOCINA

Żegocina 16-17.08.2003

Eliminacje - mecz Jabub Lis - Sławomir Gurgul.

     Jedną z imprez towarzyszacych "710 Urodzinom Żegociny" jest II Amatorski Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie". Organizacji tej imprezy podjęli się: Andrzej Palacz, Krzysztof Dziedzic i Mariusz Michalski.  Do sportowej rywalizacji przystąpiło 12 zawodników.

       W sobotę, 16 sierpnia rozegrano pierwsze mecze turnieju. Wyniki meczów eliminacyjnych:
I runda: Marek Hejmo - Piotr Bukowiec 0:2, Maciej Adamski - Zbigniew Matras 0:2, Piotr Kępa - Sławomir Gurgul 0:2 (skrecz), Jakub Lis - Mariusz Michalski 2:0, Sławomir Gurgul 2:0.
II runda: Piotr Bukowiec - Andrzej Palacz 2:1, Józef Matras - Zbigniew Matras 0:2, Grzegorz Matras - Dziedzic Krzysztof 2:0, Sławomir Gurgul - Jakub Lis 0:2.
Półfinały: Piotr Bukowiec - Zbigniew Matras 0:2, Grzegorz Matras - Jakub Lis 2:0.
Mecz o III miejsce: Piotr Bukowiec - Jakub Lis 0:2.
Mecz finałowy: Zbigniew Matras - Grzegorz Matras 0:2 (4:6, 6:7)

Fragment meczu finałowego: Zbigniew Matras - Grzegorz Matras.

      Finałowy pojedynek turnieju, rozgrywany we wczesnych godzinach popołudniowym, w skwarze gorącego lata, obserwowany był tylko przez nielicznych kibiców. Sam mecz był bardzo zacięty i obfitował w długie wymiany piłek. Dobrze znający swoje możliwości bracia Matras atakowali głównie z głębi kortu. Lepszy w tym pojedynku był starszy z braci Matrasów Grzegorz, który pokonał Zbigniewa w stosunku 2:0, wygrywając w setach 6:4 i 7:5.
     Przypomnijmy, że rok temu rozegrano taki turniej po raz pierwszy. Wzięło w nim udział 16 zawodników, a w finale Andrzej Palacz pokonał Adama Dziedzica i stał się właścicielem pucharu ufundowanego przez Wójta Gminy Jerzego Błoniarza. [Zobacz relację >>>]. W tym roku za faworytów zawodów uznaje się braci Matrasów: Zbigniewa i Grzegorza.   

     Organizatorzy tej tenisowej imprezy zapowiadają już, że na zakończenie lata (we wrześniu br.) zorganizują na korcie w Żegocinie kolejny turniej.

REGULAMIN
II AMATORSKIEGO OTWARTEGO TURNIEJU TENISA ZIEMNEGO MĘŻCZYZN
O PUCHAR WÓJTA GMINY ŻEGOCINA

1. W turnieju może wziąć udział każdy chętny amator, zgłaszający swoją akcesję w wyznaczonym terminie; również osoby nie zamieszkujące w gminie Żegocina.

2. Nie ma przedziału wiekowego.

3. Osoby poniżej 16 lat zobowiązane są do przedłożenia organizatorom zgody rodziców na uczestnictwo w turnieju.

4. W turnieju organizatorzy rozstawią 9 osób.

5. Turniej będzie rozgrywany na korcie ceglastym w Żegocinie.

6. Zawodnicy zaopatrują się w odpowiedni strój i sprzęt sportowy we własnym zakresie.

7. W dniach 14-15 sierpnia 2003 r. rozegrane zostaną mecze eliminacyjne, 16 sierpnia mecze 1/8 i 1/4 finału, a w dniu 17 sierpnia 1/2 finału i mecz finałowy. Godziny rozpoczęcia każdego meczu podadzą organizatorzy.

8. W razie niesprzyjającej pogody organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminów poszczególnych meczów.

9. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia do turnieju - do dnia 13 sierpnia 2003 roku - u pana Andrzeja Palacza (osobiście w "Karczmie u Żegoty" lub telefonicznie: 014 6132021).

[wstecz]