ODBUDOWA BASENU W ŁAKCIE GÓRNEJ

ODBUDOWA BASENU W ŁAKCIE GÓRNEJ

    Pamiętna powódź w lipcu 1997 roku zniszczyła oba baseny znajdujące się na terenie gminy Żegocina, zarówno ten w Żegocinie, jak i ten w Łąkcie Górnej. Dzieki tzw. środkom powodziowym basen w Żegocinie w dosyć szybkim czasie został nie tylko odbudowany, ale również zmodernizowany.

    Basen w Łąkcie Górnej nie miał takiego szczęścia. Przede wszystkim zostało tam zniszczone ujęcie wody dla tego basenu, a na jego odbudowę nie było pieniędzy. Dopiero w ubiegłym roku intensywne zabiego wójta i radnych z Łąkty Górnej doprowadziły do tego, że w końcu sprawa odbudowy łąkieckiego basenu ruszyła z miejsca. Znalazły się na to środki, choć nie na pełny zakres robót. Odbudowa ujęcia wody, niecki basenu i urządzeń towarzyszących - tak brzmi pełna nazwa przedsięwzięcia realizowanego przez samorząd gminny. Wykonawcą jest firma pana Gurgula, która wygrała przetarg na wykonanie tych prac.

     Prace ruszyły w czerwcu 2003 r. Muszą być uzupełnione i uszczelnione, zarówno dno, jak i boczne ściany basenu. Cała zalewa betonowa zostanie uszczelniona izolacją mineralną. Podłoże zostanie wyrównane, nacięte, a dylatacja zostanie uszczelniona plastikolem Deitermanna. Na zakończenie niecka basenu zostanie wymalowana farbami wodoszczelnymi.

     Sama odbudowa basenu, to nie wszystko. Trzeba bowiem zbudować jeszcze kabiny natryskowe, ubikacje, przebieralnię, a cały teren uporządkować i zagospodarować. Ale to będzie możliwe dopiero w przyszłym roku. Jak to zostanie wykonane, gmina Żegocina posiadać będzie dwa otwarte baseny kąpielowe. W dalekosiężnych planach gminy jest jednak zbudowanie basenu krytego. Kiedy to się stanie, trudno w tej chwili powiedzieć.

ODBUDOWA BASENU W ŁAKCIE GÓRNEJ

[wstecz]