13.07.2003

PIŁKARSKI TURNIEJ W ŻEGOCINIE

Piłkarski turniej w Żegocinie.

     Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (do południa właściwie przez cały czas padał deszcz) 13 lipca 2003 r. na przyszkolnym boisku w Żegocinie rozegrano pierwszą rundę turnieju piłkarskiego.  - Podstawowym celem imprezy jest znalezienie piłkarskich talentów, które mogłyby zasilić Klub Sportowy "Beskid" Żegocina - mówi jeden z pomysłodawców i głównych organizatorów tej imprezy Piotr Bukowiec - zawodnik żegocińskiego klubu.

    Mecze rozpoczęły się o godzinie 14. Do rywalizacji o puchar ufundowany przez KS "Beskid" zgłosiło sie pięć drużyn: Bytomsko, Łąkta Górna, oraz z Żegociny: Przybyszówka, Nadole, Nagórze. Mecze sędziował prezes żegocińskiego klubu Lesław Oleksy. Zawodników uważnie obserwował grający trener KS "Beskid" Wojciech Wrona. Na rozmokłym, bagnistym boisku rozegrano pięć pierwszych pojedynków (2 x 20 minut). Nagórze pokonało Bytomsko 1:0, Nadole - Łąktę 4:0, Przybyszówka zremisowała z Nagórzem 0:0, Bytomsko przegrało zaś z Nadolem 2:4. Bardzo interesujący przebieg miał ostatni mecz tej rundy rozgrywek, w którym spotkały się ósemki (boisko jest małe, więc zespoły grały w ośmioosobowych składach) Przybyszówki i Łąkty Górnej. Niespodziewanie początek meczu należał do Łąkty Górnej, która po pięknych bramkach prowadziła już 3:0. Ostatecznie jednak wygrała Przybyszówka w stosunku 4:3.

     Tak więc po pierwszej rundzie prowadzi Nadole, które ma 6 punktów, Przybyszówka i Nagórze mają po 4 punkty. Bez punktów są drużyny Bytomska i Łąkty Górnej. Nie są jednak jeszcze na straconej pozycji, gdyż do zakończenia turnieju każda z drużyn rozegra jeszcze po dwa mecze.

    Na grząskim i śliskim boisku trudno było wykazać się pełnymi umiejętnościami, ale jednak do zeszytu trenera Beskidu trafiło już trzech kandydatów do kadry KS "Beskid". Najwyższe noty zebrał 18-letni Maciej Banat z Bytomska. Dla niego i innych jeszcze młodych adeptów piłkarstwa kolejna szansa na dostanie się do kadry Beskidu będzie w przyszłą niedzielę, kiedy dokończony zostanie ten turniej. Wzbudził on spore zainteresowanie kibiców, którzy w liczbie około 100 osób, przybyli na przyszkolne boisko, aby dopingować zawodników.

    Udany początek imprezy i spore zainteresowanie kibiców zachęciło zawodników Beskidu do zgłoszenia pomysłu rozegrania w okresie wakacji gminnej ligi piłkarskiej. To ciekawa inicjatywa, warta jest wsparcia ze strony samorządu gminnego.

Piłkarski turniej w Żegocinie. Piłkarski turniej w Żegocinie.
Bramkę Nadola atakują napastnicy Bytomska. Zawodnicy Przybyszówki w ataku na bramkę Łąkty Górnej.
Piłkarski turniej w Żegocinie. Piłkarski turniej w Żegocinie.
Bytomsko - Nadole 2:4 Przybyszówka - Łąkta Górna 5:4
TURNIEJ - DOKOŃCZENIE >>>
[wstecz]