BOISKO WYTYCZONE

  Tyczenie boiska w Żegocinie.

    Ponad godzinę zajęło mierniczym 15 lipca br.  wytyczanie boiska sportowego do piłki nożnej na stadionie w Żegocinie. Przygotowany staraniem gminy plac boiskowy jest duży, ale problemem było takie wytyczenie boiska, aby mogły być zachowane wymagane przepisami wymiary. Plac jest na tyle szeroki, że prócz boiska piłkarskiego będzie można tu wytyczyć jeszcze boiska do piłki ręcznej, siatkówki, kometki, a także dwutorową 100 metrową bieżnię. Ale uzyskanie dla boiska długości większej niż minimum (90 m) jest w tych warunkach niemożliwe. Tak więc żegocińśkie boisko piłkarskie będzie miało wymiary: długość 90 metrów (to minimum dopuszczające obiekt do rozgrywania meczów ligowych), szerokość 55 metrów (minimum wynosi 45 m) [Patrz przepisy >>>].

    Cały czas trwają prace przy murawie boiska. Dosiewana jest trawa, a z murawy wyrywane są inne niż trawa rośliny. Niewawem umieszczone zostaną od strony północnej słupy, na których zawieszona zostanie siatka, zabezpieczająca przed opuszczaniem piłki po tej stronie boiska.  Trzeba też wykonać jeszcze drobne prace ziemne, które umożliwią większy plac do rozbiegu piłkarzom egzekwującym rzuty rożne w jednym z narożników   boiska. Następnie uporządkować teren, oznaczyć boisko, postawić bramki, boksy dla drużyn, wreszcze - ale to późniejsze plany - wybudować budynek klubowy.

     Roboty jest więc jeszcze sporo i raczej nie zanosi się na to, aby mecze ligowe w nowym sezonie (2003/2004) piłkarze B-klasowego "Beskidu" mogli rozgrywać już u siebie; choć nie jest to też całkowicie wykluczone.

[wstecz]