41. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI
06 - 09.08.2003
PREMIA GÓRSKA W ROZDZIELU
6 sierpnia 2003 r.

41 MWG - Premia górska w Rozdzielu.

     W dniach 6-9 sierpnia 2003 r. rozegrywany jest 41. Małopolski Wyścig Górski. Trasa liczy 531 km. Wystartowało 81 kolarzy. Pierwszy etap, rozegrany został 6 sierpnia 2003 r. i prowadził z Gdowa do Myślenic. Miał długość 139 km. Na tym etapie wyznaczono trzy premie górskie: w  miejscowości Krzyworzeka, Rozdziele (Przełęcz Widoma) i ponownie Krzyworzeka.

      Kilkanaście osób obserwowało zmagania kolarzy na podjeździe i samej premii górskiej w Rozdzielu. Z daleka widać było zbliżający się peleton, wspinający się pod Widomą. Był podzielony na kilka grupek. Z pięcioosobowej grupy kolarzy, która na podjeździe pod Widomą zdobyła niewielką przewagę, jako pierwsi linię premii górskiej przejechali: Radosław Romanik (CCC Polsat), Cezary Zamana (Action NVIDIA Mróz) i Dawid Krupa (Legia Bazyliszek Luxmed).

     Potem kolejno linię premii górskiej mijali jadący w pojedynkę, lub w niewielkich grupkach, kolarze.

41 MWG - Środkowa część peletonu na Widomej.

     Nieliczni kibice oklaskami nagradzali zmęczonych kolarzy, także jadącego na samym końcu - reprezentanta Tunezji Hassena Mezrigui, który na Widomą przyjechał około 10 minut za Romanikiem i w pojedynkę zmagał się z wysoką temperaturą, stromością podjazdu i własną słabością.

41 MWG - Ostatni kolarz peletonu

   Kilka minut po godzinie 15 peleton, przejechawszy Rozdziele, pomknął w kierunku Limanowej. Ten etap zakończył się około godz. 17 w Myślenicach, potrójnym zwycięstwem zawodników ekipy Mroza. Zawodnicy Mroza zainicjowali ucieczkę na 60 kilometrze i z przewagą 45 sekund wpadli na metę myślenickiego rynku. Wygrał Zamana, wyprzedzając Stafieja i Huzarskiego. Uciekinierzy, mimo znacznego upału, nie pozwolili doścignąć się peletonowi. Liderem wyścigu został Zamana.

PREMIA GÓRSKA W ROZDZIELU - 6 sierpnia
1. Radosław Romanik (CCC Polsat) 2. Cezary Zamana (Action NVIDIA Mróz) 3. Dawid Krupa (Legia Bazyliszek Luxmed)
I ETAP - GDÓW - MYŚLENICE (139 km) - 6 sierpnia
1. Cezary Zamana (Mróz) 2.  Kazimierz Stafiej (Mróz) 3.  Bartosz Huzarski (Mróz)
41 MAŁOPOLSKI WYSCIG GÓRSKI
1. Cezary Zamana (Mróz) 2.  Bartosz Huzarski (Mróz) 3.  Radosław Romanik (CCC Polsat)

   Wśród dotychczasowych zwycięzców MWG byli m. in. tak znani kolarze jak: Ryszard Szurkowski (1974 i 1977 r.), Stanisław Szozda (1976), Tadeusz Mytnik (1978), Czesław Lang (1981), czy Piotr Przydział (1994). Pierwszy MWG rozegrany w roku 1961 wygral Roman Chtiej, a poprzedni, 39 Zbigniew Piątek (po raz trzeci), 40 Radosław Romanik, 41 Cezary Zamana.

TAK BYŁO ROK TEMU >>>

[wstecz]