DZIEŃ PAPIESKI

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻEGOCINIE

Dzień Papieski w PSP w Żegocinie.

      - To była wspaniała lekcja historii i wychowania - tak podsumował Dzień Papieski, jaki zorganizowali z okazji 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Żegocinie. Do tego dnia, który był wolnym od zajęć lekcyjnych, szkoła przygotowywała się od dawna. Zorganizowano konkurs na najciekawszą gazetkę o tematyce papieskiej, przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy album o papieżu, przygotowywano się do okolicznościowej akademii.

      16 października, zaraz po dzwonku oznaczającym początek zajęć, uczniowie, księża na czele z proboszczem parafii w Żegocinie Leszkiem Dudziakiem oraz nauczyciele udali się do szkolnej auli im. ks. Antoniego Poręby, w której odbyła się piękna akademia. Pogadankę, przypominającą najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, przeprowadził dyrektor szkoły Jan Adamski. Młodzież, przygotowana do występu przez jedną z pomysłodawczyń Szkolnego Dnia Papieskiego, katechetkę panią Barbarę Zielińską, zaprezentowała okolicznościowy program artystyczny, w którym wykorzystano m.. in. fragmenty autentycznych wypowiedzi Papieża. W auli panowała poważna, dostojna atmosfera, a młodzież z zainteresowaniem słuchała wystąpień nauczycieli i kolegów.

       Głos zabrał także ksiądz Leszek Dudziak. Podziękował za wzruszenia, jakie przeżył na tej sali. Przypomniał także swoje spotkania z Janem Pawłem II. Opowiedział o swojej wychowawczyni ze szkoły w Kamionnej, pani Usarzowej, która miała przyjemność współpracować z przyszłym papieżem w czasach, kiedy był wikariuszem parafii w Niegowici. Zaprosił uczniów i nauczycieli na uroczystą mszę świętą, która zostanie odprawiona w żegocińskim kościele z udziałem szkolnej dziatwy i nauczycieli. Potem wspólnie z wicedyrektorką szkoły Anną Rogala, dyrektorem Janem Adamskim, wręczyli autorom szkolnych gazetek, albumów i innych prac (np. puzzli) nagrody.

      Po zakończonej akademii uczniowie przeszli do klas, jeszcze raz, ale tym razem z zaproszonymi gośćmi, oglądnęli po drodze nagrodzone gazetki ścienne, a potem odbyli ze swoimi nauczycielami lekcje wychowawcze, których wiodącym tematem było życie i nauki Wielkiego Polaka - Papieża Jana Pawła II. O godzinie 11 rozpoczęło się w kościele nabożeństwo różańcowe, prowadzone przez młodzież szkolną z Rozdziela, a pół godziny później uroczysta msza święta, odprawiona w intencji Papieża przez proboszcza Leszka Dudziaka.

MINI FOTOREPORTAŻ
DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻEGOCINIE DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻEGOCINIE
Życiorys Karola Wojtyły przybliżył Dyrektor Szkoły Jan Adamski. Młodzież przedstawiła program artystyczny.
DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻEGOCINIE DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻEGOCINIE
Wiersze przeplatały się w nim z autentycznymi wypowiedziami Jana Pawła II. Nagradzanie autorów gazetek ściennych i albumów poświęconych papieżowi.
DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻEGOCINIE DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻEGOCINIE
Oto jedna z takich gazetek. Katarzyna Kępa i Agnieszka Zoch prezentują swój album o Wielkim Polaku.

Nabożeństwo w żegocińskim kościele odprawił ksiądz proboszcz Leszek Dudziak.

[wstecz]