PRZETARG NA DZIERŻAWĘ "BACÓWKI"

Bacóka w Rozdzielu czeka na nowego gospodarza.

      Ciesząca się spora popularnością Bacówka w Rozdzielu, zwana ostatnio "Bacówką u Wojtka", zmieni gospodarza. Dotychczasowy dzierżawca obiektu pan Wojciech Szewczyk wypowiedział gminie umowę dzierżawną, rezygnując z końcem października 2003 roku z prowadzenia małego schroniska górskiego. Właścieciel obiektu - Gmina Żegocina - rozpoczęła więc poszukiwania nowego dzierżawcy. Do ogłoszonego na 19 września przetargu na wynajem bacówki nikt się jednak nie zgłosił. Jak ptrzypuszczają samorządowe władze gminy, do których należy obiekt, przyczyną braku zainteresowania jest dosyc wysoki czynsz. Wprawdzie obiekt wymaga niewielkiego remontu, ale ma już wyrobioną dobra markę i jest znany wśród turystów. Odbywały się tu także cykliczne imprezy rekreacyjno - sportowe, np. "Majowy piknik" inaugurujący sezon turystyczny, wyscigi rowerów górskich itd. Chętnie przyjeżdżały tu niewielkie grupy młodzieżowe. Bacówka oferowała około 20 miejsc noclegowych, własną kuchnię. Poprzedni dzierżawvca obiektu Wojciech Szewczyk wybudował przy obiekcie wiatę i grill. Przez jeden sezon uruchomił także niewielki wyciąg narciarski. Przed bacóką jest duzy plac rekreacyjny z miejscem na ognisko, boiskiem do siatkówki, ścianą wspinaczkową, urządzeniami do zabaw dla dzieci oraz duże pole namiotowe.

      Na początku października ogłoszono więc drugi przetarg, obniżając jednocześnie stawkę minimalnego czynszu dzierżawnego z 1550 zł miesięcznie do 1100 zł. Trzeba będzie płacic go miesięcznie, do 25-go każdego miesiąca. Okres dzierżawy określono na 10 lat. Ze szczegółami ogłoszonego przetargu można się zapoznać [tutaj >>>]

INFORMACJA O WYNIKACH PRZETARU NA DZIERŻAWĘ "BACÓWKI"

      Zgodnie z ogłoszeniem w dniu 21 października 2003 roku o godzinie 10-tej rozpoczął się II przetarg nieograniczony na dzierżawę "Bacówki" wraz z przyległymi nieruchomościami w Rozdzielu o pow. 0,98ha, na który wpłynęły dwie oferty spełniające warunki przetargu.
       1/ Pierwsza oferta wpłynęła od Pana Wiesława Błoniarz zam. Żegocina 122, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą FIRMA HANDLOWO-GASTRONOMICZNA "Karczma u Żegoty", który zaoferował kwotę miesięcznego czynszu -1200,00zł
      2/ Druga oferta wpłynęła od Pana Henryka Pietruszewskiego zam. Bochnia ul. Św. Jana 11/19, który zaoferował kwotę miesięcznego czynszu - 1120,00zł.
      Komisja w dniu 21.10.03 nie dokonała rozstrzygnięcia przetargu, wyznaczając termin drugiej jego części na dzień 27 października 2003r na godz. 14-tą.
       Na drugą część przetargu oferenci mieli dostarczyć pisemne koncepcje zagospodarowania przedmiotu dzierżawy, oraz osobiście uczestniczyć w przetargu. /powiadomienie pisemne/.
    Na drugą część przetargu wpłynęły obie pisemne koncepcje zagospodarowania, oraz stawił się pełnomocnik pierwszego oferenta, drugi oferent nie był obecny.
      Komisja dokonała rozstrzygnięcia i wybrała dzierżawcą oferenta pierwszego oferenta, ponieważ uznała jego pisemną koncepcję zagospodarowania jako bardziej szczegółową i czytelną, co do sposobu użytkowania, a także proponowanej kwoty czynszu.

[wstecz]