NOWA ŚWIETLICA WIEJSKA

      Od początku sierpnia 2003 roku działa w Rozdzielu Świetlica Wiejska. Prowadzi ją pani Anna Zelek. To nowa placówka kultury na terenie gminy Żegocina. Mieści się w niedawno oddanym do użytku wielofunkcyjnym budynku, w którym jest także remiza OSP. Świetlica podlega Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie i jest czynna trzy razy w tygodniu: we wtorki od godziny 16 do 20, soboty (16-21) i niedziele (16-20).

      Pierwszą dużą imprezą zorganizowaną w nowej świetlicy były "Małe Dożynki". Impreza odbyła się 14 września 2003 roku i - jak widać na zdjęciach - cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców wsi. W imprezie wziął udział Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, który przekazał mieszkańcom Rozdziela plony swojego gospodarstwa w postaci jabłek. Zafascynowany przebiegiem uroczystości stwierdził, że "Małe Dożynki" przemieniły się w "Duże".  Radna z Rozdziela Zofia Sajdak zauroczona była natomiast występem dzieci. - Cieszę się z faktu, iż talenty, którymi obdarzone są dzieci w Rozdzielu mogą tak pięknie się rozwijać - powiedziała. Rozdzielskie gospodynie, które bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie imprezy, przygotowały poczęstunek. Wystąpiły też przed publicznością, prezentując np. skecz pt. "Rozmowa Marysi z Księżycem". Wspólnie z gośćmi śpiewały piosenki, a na akordeonie przygrywała pani Anna Pławecka. "Małe Dożynki" zakończyły się ogniskiem oraz wieczorkiem tanecznym, w którym współnie bawiła się rozdzielska młodzież i dorośli. Taki kształt tej imprezy był możliwy, nie tylko dzięki pracy rozdzielskich gospodyń, ale także sonsorom, którzy ofiarowali pieczywo. Były to piekarnie z Tęgoborzy (PP. Lucyna i Józef Grzybowie), "Pogórze" z Łapanowa oraz piekarnie A.R. Kępów z Żegociny i Piekarnia z Rajbrotu.

     Pani Anna Zelek obiecuje przeprowadzić więcej podobnych imprez. Chce zaprosić do współpracy zwłaszcza młodzież, z którą chce organizować nie tylko dyskoteki, ale także inne imprezy.    

[wstecz]