POGRZEB Ś.P. BARBARY WOLAK

Nekrolog.

POGRZEB Ś.P. BARBARY WOLAK

Kondukt pogrzebowy w drodze do kościoła.

POGRZEB Ś.P. BARBARY WOLAK

Ceremonia pogrzebowa na cmentarzu.

    11 grudnia 2003 r. odbył się pogrzeb tragicznie zmarłej w wyniku zaczadzenia Ś.P. Barbary Wolak  - nauczycielki i wychowawczyni Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Licznie przybyli na tę uroczystość uczniowie, rodzice, koleżanki i koledzy z pracy i lat szkolnych oraz mieszkańcy Żegociny i Rozdziela, z którego pochodziła.
     Konkukt pogrzebowy wyszedł z rodzinnego domu zmarłej około godziny 12.30. Większą jego część stanowili uczniowie szkół z Rozdziela i Żegociny oraz mieszkańcy Rozdziela. O godzinie 14 rozpoczęła się żałobna Msza Świeta, którą koncelebrowali kapłani pod przewodnictwem ks. proboszcza Leszka Dudziaka.  Podczas kazania ks. Dudziak podkreślił zasługi zmarłej nauczycielki zwracając uwagę na jej wzorową postawę parafianki i nauczycielki. - Niech ta niespodziewana śmierć będzie jednak dla nas memento, przestrogą, żeby w każdej chwili być gotowym do śmierci - apelował do licznie zebranych uczestników nabożeństwa ksiądz proboszcz.      
    Po Mszy Świętej i ostatnim pożegnaniu  kondukt pogrzebowy przeszedł z kościoła na parafialny cmentarz. Ludzi było tak dużo, że kiedy pierwsi dochodzili do bram cmentarza, ostatni opuszczali dopiero dziedziniec kościoła. Po religinej części ceremonii złożenia Ciała Zmarłej do grobu , mowę pożegnalną wygłosiła Dyrektorka Zespołu Szkół w Żegocinie Danuta Pączek, która powiedziała:

       Kochana Basiu !
      Żegnam Cię w imieniu nauczycieli, uczniów, pracowników Zespołu Szkół w Żegocinie. Dla mnie i dla wielu z nas byłaś Przyjacielem, dlatego cokolwiek powiem i tak będzie za mało. Nie ma bowiem słów, by wyrazić nasz smutek i bezradność w obliczu Twojej śmierci.
     Barbara Wolak urodziła się 24 października 1971 roku w Rozdzielu. Ukończyła tutejszą szkołę podstawową, a następnie Liceum Ogólnokształcące w Bochni. Potem podjęła studia w AGH w Krakowie. Swoje życie zawodowe związała z Liceum i następnie Zespołem Szkół w Żegocinie. Pracowała z nami 10 lat. Była oddaną i troskliwą Wychowawczynią. Maturzyści 1999 i 2003 roku - to Jej wychowankowie. Zaszczepiła u młodzieży swoją pasję poznawania świata, a szczególnie gór, które ukochała, bo patrzyła na nie ze swojego rodzinnego domu w Rozdzielu od dziecka. Profesor Barbara Wolak była sumiennym, wymagającym nauczycielem. Zapamiętamy Ją jako szlachetnego, uczciwego człowieka, wiernego Przyjaciela, uczynną Koleżankę. Nigdy nie odmówiła pomocy żadnemu uczniowi, ani nikomu z nas. Była również dla nas przykładem żarliwej wiary.

    Kochana Basiu !
       Żegnam Cię także jako moją wychowankę ze Szkoły Podstawowej w Rozdzielu. Byłam dumna, że Ty - moja uczennica - jesteś świetnym pedagogiem. Przeżyliśmy współnie 15 lat. Jednak zbyt krótką wspólną drogę zaplanował dla nas Bóg. Nieubłagana śmierć przychodzi jak złodziej i zabiera bez pytania !

    Basiu !
     Przecież we wtorek byłaś w szkole, jak zawsze uśmiechnięta, pełna życia, planów i marzeń ! Wieczorem Twoje życie ziemskie się skończyło ! Pozostaje jedynie wierzyć, że jesteś szczęśliwa, bez trosk, bo Pan Bóg miłosierny, który widział Ciebie, Twoją szlachetność i dobroć, Twoje nowenny, majówki, różaniec, znajdzie dla Ciebie miejsce w Niebie.

     Kochana Basiu !
     Pustki po Tobie nikt nie zapełni. Dziękujemy Ci wszyscy: nauczyciele, uczniowie, pracownicy, że byłaś z nami przez ten dany Ci przez Boga czas ! Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze !
    Przeminęło. Zamknięte. Skończone. Na wieki. Nie wstrzymamy tej wody. Odpływa. Odchodzi tam, gdzie płyną wszystkie, wszystkie rzeki, gdzie inny dzień dla wszystkich się rodzi !

    Spoczywaj w pokoju !

[wstecz]