DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZESPOLE SZKÓŁ W ROZDZIELU

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Rozdzielu.

     Każdy wiek ma swoje prawa i przywileje. Ludzie młodzi w bieganinie i pośpiechu codziennego życia, jak się wydaje, nie zauważają ludzi starszych. Może nie chcą widzieć ich ciężkiego życia i trudności jakie dostarcza złoty wiek ? Jednak prawie każdy młody człowiek będzie kiedyś osobą starszą. Dlatego nie powinniśmy się dziwić, że dziadkowie mają również potrzeby i apetyt na życie. Dzień Babci i Dziadka jest to dobry czas na złożenie im życzeń i wyrażenie szacunku, jakim powinni się cieszyć.

     Z pewnością myśleli o tym nauczyciele i członkowie Rady Rodziców Zespołu Szkół w Rozdzielu, którzy 17 stycznia zaprosili do szkoły babcie i dziadków dzieci uczących się w tutejszym oddziale przedszkolnym, szkole podstawowej i gimnazjum.

    Jest nam niezwykle miło, że znów tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie. Spotykamy się tuż przed Dniem Babci i Dziadka. Chciałam powitać niezwykle gorąco wszystkie seniorki i seniorów w imieniu Przewodniczącej i całej Rady Rodziców i w imieniu młodzieży. Jest nam niezwykle miło, że razem z nami są goście: Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie Bogdan Szwajcer. Tradycją już jest, że ta uroczystość zaczyna się w godzinach popołudniowych i trwa do wczesnych godzin rannych. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku. Wszystkim babciom i dziadkom życzę długich lat życia bez trosk, bez zmartwień, w dobrym zdrowiu oraz, żeby radość z waszych wnuków zawsze dostarczała Wam dobrej energii - powiedziała witając przybyłych dyrektorka Zespołu Szkół w Żegocinie Alicja Adamczyk.

Dzień Babci i Dziadka w Rozdzielu. Dzień Babci i Dziadka w Rozdzielu.
Jan Marcinek i Alicja Adamczyk. Występ przedszkolaków.

      Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek.  - Wiele, wiele zdrowia, dużo radości, wiele szczęśliwości w domu i życiu osobistym, pociechy z dzieci, wnuków i wszystkiego najlepszego - życzył wszystkim dziadkom i babciom szef Rady Gminy, a seniorom - państwu Sądlom wręczył kwiaty i upominek.

Dzień Babci i Dziadka w Rozdzielu. Dzień Babci i Dziadka w Rozdzielu.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Kabaret "Grosik".

    Ponad dwie godziny trwały występy dzieci przedszkolnych i młodzieży szkolnej. Zaczęli najmłodsi, którzy podziękowali babciom i dziadkom za ich dobroć radosnymi wierszami i piosenkami. Potem zaprezentowali się uczniowie z podstawówki. Duże brawa zebrała ośmioosobowa uczniowska orkiestra dęta, która złożyła seniorom życzenia i zadedykowała im dwa radosne marsze. Swój występ zakończyli odegraniem "Sto lat". Potem na estradzie pojawił się działający od wielu już lat i prowadzony przez nauczycielkę tutejszej szkoły panią Annę Zelek kabaret "Grosik".

Dzień Babci i Dziadka w Rozdzielu. Dzień Babci i Dziadka w Rozdzielu.
Konkurs śpiewania kolęd. Występ grupy kolędniczej z turoniem.

     Ponieważ styczeń to czas kolędowania, nie mogło zabraknąć śpiewania kolęd i odegrania jasełek. Odbył się więc konkurs śpiewania kolęd, w którym wzięło udział 8 gimnazjalistów. Ich popisy oceniało jury złożone z wybranych przedstawicieli publiczności. Przyznało ono dwa równorzędne pierwsze miejsca, które zdobyły Justyna Paruch i Katarzyna Pławecka. Następnie zaproszeni goście mogli oglądać przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej. Popisy uczniów zakończyło kolędowanie w wykonaniu grupy  kolędniczej z turoniem, przygotowanej do występu przez panią Annę Zelek.

Dzień Babci i Dziadka w Rozdzielu. Dzień Babci i Dziadka w Rozdzielu.
Babcie i dziadkowie z zainteresowaniem oglądały popisy swoich wnuków. Życzenia seniorom złożył także Wójt Gminy Jerzy Błoniarz.

    - Te dwie i pół godziny tak szybko przebiegło, jak szybko mija nasz czas, dany nam przez Stwórcę. Za chwile radości dostarczonej nam dzisiaj chciałem wszystkim podziękować. Obserwowałem, jak rodzice przeżywali każdy występ dzieci. Tak się składa, że i ja powili zmierzam do tego, by być dziadkiem. Cieszę się bardzo z tego i przyglądam się Wam w tych radosnych chwilach. Na pewno jest to miłe i sympatyczne. Dlatego cieszyć się trzeba z tego, że ci, którzy dopiero zaczynają życie, są tak mili i weseli i to dzisiaj nam pokazali. Dlatego serdecznie dziękuję wychowawczyniom, pani dyrektor, nauczycielom, Radzie Rodziców. Za tak piękne występy, mam prawo pamiętać o tej szkole i wyrazić nadzieję, że na następne takie spotkanie odbędzie się już na większej, właśnie budowanej sali gimnastycznej - powiedział Wójt Gminy w Żegocinie Jerzy Błoniarz.

      Pięknego przebiegu uroczystości pogratulował także starszy wizytator Bogdan Szwajcer. - Placówka w Rozdzielu, to ostatnia na tej trasie moja szkoła. Z wielką radością zawsze tu przyjeżdżam i podziwiam wszystko to, co się w tutaj dzieje. Tu dzieci czują się najważniejsze i o to właśnie chodzi. Szanowne babcie i dziadkowie ! Chciałem Wam   wszystkim życzyć błogosławieństwa bożego, szacunku i miłości od dzieci i wnuków, bo co może być ważniejszego od tego - powiedział reprezentant Małopolskiego Kuratorium.

    Pomysłodawcą tej imprezy była Rada Rodziców, której przewodzi pani Danuta Janiczek. Ona także zorganizowała poczęstunek dla wszystkich przybyłych na imprezę gości. Kolędowanie, a następnie zabawa taneczna, z licznym udziałem babć i dziadków trwała do samego rana.

       Program artystyczny przygotowały nauczycielki: Monika Puch, Grażyna Nożkiewicz, Małgorzata Matras, Teresa Mleczko, Anna Zelek, a współpracowała Anna Maurer.

[wstecz]