KOLĘDOWALI W ŁAPANOWIE

      3 stycznia 2004 r. w kościele parafialnym w Łapanowie odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Organizatorami przeglądu były: Parafia św. Bartłomieja oraz Dom Kultury w Łapanowie. W przeglądzie wystąpiło 17 różnych grup:   zespoły muzyczne i wokalne, kościelne schole, a także chóry. Wśród występujących były także dwie grupy z naszej gminy, żegocińska - składająca się z duetu gimnazjalistek Karoliny Madej i Anny Tobiasz (zaśpiewały pastorałkę "Jakaś światłość" i kolędę Gdy śliczna panna") oraz zespołu flecistów, który zagrał dwie kolędy: "Lulajże Jezuniu" oraz "Anioł pasterzom mówił". Obie grupy, które do występu przygotowywała nauczycielka muzyki mgr Anna Maurer, spotkaliśmy podczas oczekiwania na przejazd szkolnym autobusem do Łapanowa. Humory dopisywały, choć niektóre dziewczęta nie były w  pełni zdrowe.

    Drugą grupą reprezentująca naszą gminę była grupa kolędnicza chłopców z Rozdziela, którzy kolędowali w strojach góralskich. Do występu przygotowała ich pani Anna Zelek.

    Na Festiwal złożyły się następujące elementy: gry i zabawy na śniegu, opisywany przegląd kolęd (tutaj publiczność nagrodziła scholę z Kościoła Św. Małgorzaty w Trzcianie), przedstawienie jasełkowe w Domu Kultury oraz koncert Mieczysława Szcześniaka, a po nim życzenia noworoczne i pokaz ogni sztucznych.

[wstecz]