STRAŻACY WALCZĄ ZE ŚNIEGIEM

      Obfite opady śniegu, jakie nastapiły w ostatnich dniach w okolicach Żegociny, spowodowały wzrost zagrożeń nie tylko na drogach. Około 30 centrymetrowa warstwa mokrego, ciężkiego śniegu stworzyła również zagrożenie dla konstrukcji dachowych domów. W sobotnie wczesne popołudnie 3 stycznia 2004 r. drużyna strażaków OSP z Żegociny, dowodzona przez naczelnika jednostki Marka Waligórę, na polecenie Wójta Gminy Jerzego Błoniarza, wyjechała z remizy, aby usunąć grubą wartwę śniegu z płaskiego dachu Publicznego Przedszkola w Żegocinie.

       Prawie godzinę trwała ciężka, fizyczna praca żegocińskich strażaków, dla których tego typu wyjazd, gdy zamiast wężów i prądnic, muszą zabierać łopaty,  nie był pierwszym. Zwalali śnieg z dachów także w roku poprzednim. Jak poinformował naczelnik jednostki Marek Waligóra zdarzały się również wyjazdy mające na celu usuwanie sopli lodu zagrażających przechodniom. Tak było np. przy Ośrodku Zdrowia w Żegocinie.

     Jeszcze raz okazało się, jak różnorodne mogą być działania strażaków, którym przychodzi walczyć już nie tylko z ogniem, czy wodą, ale także z lodem i śniegiem.

[wstecz]