OSTATKI KOLĘDOWE W ŻEGOCINIE

     W dniu święta Matki Boskiej Gromnicznej, czyli 2 lutego kończy się okres kolędowania. W tym właśnie dniu Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie zaprosiło mieszkańców gminy i gości na "Ostatki Kolędowe". Cykliczna już impreza odbyła się w tym roku przy wypełnionej przez publiczność po brzegi  sali widowiskowej Domu Kultury w Żegocinie.

Ostatki Kolędowe w Żegocinie

     Bardzo udanie zaprezentowała się prowadzona przez Mieczysława Kędrę Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie, która wykonała kilka popularnych kolęd.

Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej CKSiT w Żegocinie.
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej CKSiT w Żegocinie.

     Dużo humoru i radosnego natroju wprowadziła Dziecięca Grupa Kolędnicza "Herody" z Rozdziela, prowadzona przez panią Annę Zelek. Barwne widowisko, ze świetną grą małego żyda, zostało nagrodzone burzliwymi oklaskami.

Dziecięca Grupa Kolędnicza "Herody" z Rozdziela.
Dziecięca Grupa Kolędnicza "Herody" z Rozdziela.

     Prawdziwie dawne, wesołe, tradycyjne kolędowanie przypomniał Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Spod Kicek" z Mordarki. Grupą kieruje pan Józef Stolarczyk. Grane gwarą, roztańczone widowisko urzekło publiczność, która łatwo dała się wciągnąć do wspólnej zabawy.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Spod Kicek" z Mordarki.
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Spod Kicek" z Mordarki.

        O tym, że zabawa była znakomita mogą świadczyć poniższe fotografie. Półtorej godziny urozmaiconego kolędowania w pełni zadowoliło zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, które w poniedziałkowe popołudnie przybyły do Domu Kultury w Żegocinie.

Dyrektorska polka. Młoda i starsza publiczność bawiła się znakomicie.
Żwawą polkę musiał odtańczyć nawet organizator imprezy - Dyrektor CKSiT w Żegocinie Mieczysław Kędra. Młoda i starsza publiczność bawiła się znakomicie.

       Imprezę zakończyło podziękowanie dla organizatora imprezy i wykonawców, a także publiczności wygłoszone przez Ks. Proboszcza Leszka Dudziaka, który następnie zaintonował pastorałkę "Pójdziemy bracia". Śpiewałą cała sala.

Józef Tokarczyk, Mieczysław Kędra, Ks. Leszek Dudziak.

Józef Tokarczyk, Mieczysław Kędra, Ks. Leszek Dudziak kolędowali wraz z publicznością w Domu Kultury w Żegocinie.

[wstecz]

[ostatki]