ZA MOCNE RYWALKI

       W każdej szkole na terenie gminy Żegocina (z wyjątkiem Bytomska) działają Uczniowskie Kluby Sportowe. W Rozdzielu jest UKS "Jar", w Łąkcie Górnej UKS "Dwór", w Żegocinie UKS "Błyskawica" (klub ten powstał w 1994 roku i będzie niebawem obchodził dziesięciolecie istnienia), od 2002 roku UKS "Sokół" oraz odnoszący sukcesy na skalę krajową, koncentrujący się na tenisie stołowym LUSKS Żegocina.

      Tylko UKS "Błyskawica", mający 16-osobową sekcję piłki ręcznej, trenowaną przez Wiesława Wolaka, gra od października ubiegłego roku w Małopolskiej Lidze Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych, w której występuje pięć drużyn. Składająca się z gimnazjalistek i uczennic klasy pierwszej liceum drużyna poniosła do tej pory same porażki i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz UKS "BŁYSKAWICA" Żegocina - UKS "OLIMPIA" Nowy Sącz.

       22 lutego "Błyskawica" (niebieskie stroje) gościła u siebie lidera tabeli - nowosądecką "Olimpię". Mecz z doświadczoną i utytułowaną drużyną lidera ligii miał jednostronny przebieg. Końcowy wynik 54 : 4 dobitnie świadczy o przewadze dziewcząt z Nowego Sącza, które przewyższały zawodniczki gospodarzy  zarówno wzrostem, jak i doświadczeniem oraz piłkarskimi umiejętnościami. Najwięcej bramek dla "Olimpii" strzeliły: Anna Hajduk - 18, Magdalena Poręba - 12, Sabina Szczygieł -10. Dla "Błyskawicy" honorowe bramki zdobyły: Agnieszka Michalska - 2, Adrianna Wolak - 1, Ewa Zając - 1. Skład "Błyskawicy" Żegocina: Justyna Adamczyk - bramkarz (kapitan), Patrycja Zoch, Paulina Pławecka, Adrianna Wolak, Agnieszka Chmielowska (bramkarz), Małgorzata Bielak, Krystyna Frąk, Joanna Wolak, Ewa Zając, Agnieszka Michalska, Ewa Kępa, Dorota Paruch. Mecz sędziowali: Bogdan Rogóż, Wojciech Paweł - obaj z Bochni.

     - Rozgrywki ligowe traktujemy przede wszystkim jako przygotowanie do zawodów szkolnych, do gimnazjady, bo nie ma niestety w okolicy drużyny, która mogłaby grać z nami sparingi. Dziewczyny mogłyby grać w niższej klasie rozgrywek, w młodziczkach, ale tam jest niski poziom i dlatego lepiej uczyć się od dobrze grających zespołów. Pewną rolę grają też koszty. Ledwo nam wystarcza pieniędzy, żeby zabezpieczyć koszty grania w lidze. Finansujemy się częściowo sami, pomagają sponsorzy i Urząd Gminy w Żegocinie. W tej lidze debiutujemy i już widzimy, że w naszym zasięgu są jedynie dwa zespoły: MKS PM Tarnów i "Gościbi" Sułkowice, z którymi nawiązujemy równorzędną walkę, choć w pierwszej rundzie nie udało się nam z nimi wygrać. Trenujemy jednak ostro, trzy razy w tygodniu po dwie godziny, w ramach zajęć SKS-u. Podczas ferii byliśmy też na tygodniowym obozie sportowym w Ciężkowicach. Choć po przegranych meczach zdarza się dziewczynom "dołek psychiczny", to jednak musze powiedzieć, że są bardzo ambitne i nawet tak wysokie porażki ich nie załamują. Kolejny mecz gramy 29 lutego br. z MKS Pałac Młodzieży w Tarnowie i mam nadzieję, że przynajmniej nawiążemy równorzędną walkę - powiedział po meczu trener zespołu Wiesław Wolak.

UKS "BŁYSKAWICA" ŻEGOCINA - UKS "OLIMPIA" NOWY SĄCZ  4:54  (2:22)

Przewaga zawodniczek "Olimpii" byłą widoczna od początku meczu. Narada po pierwszej połowie, przegranej 2: 22.
Przewaga zawodniczek "Olimpii" byłą widoczna od początku meczu. Narada po pierwszej połowie, przegranej 2: 22.
Zawodniczki "Błyskawicy" nie mogły się przebić przez wysoką obronę rywalek. Zawodniczki "Błyskawicy" nie mogły się przebić przez wysoką obronę rywalek.

Zawodniczki "Błyskawicy" nie mogły się przebić przez wysoką obronę rywalek.

Najwięcej bramek "Olimpia" zdobyła ze skutecznych kontrataków.

[wstecz]