NOMINOWANI DO "AGRO POLSKA 2004"

Nominację odebrał m. in. pszczelarz z Żegociny Stanisław Maurer.

Nominację odebrał m. in. pszczelarz z Żegociny Stanisław Maurer.

      Województwo Małopolskie już od pięciu lat uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie Promocyjnym "Agro Polska", którego organizatorem jest firma InterRES z Rzeszowa, specjalizująca się w promocji polskich produktów branży spożywczej w kraju i za granicą. Konkurs ten jest organizowany pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

      Firmy tej branży działające na terenie gminy Żegocina przystąpiły do konkursu po raz pierwszy. Namówił je do tego Wójt Gminy Żegocina, który zorganizował 22 stycznia 2004 roku zebranie przedstawicieli zainteresowanych firm. Ostatecznie do udziału w staraniach o Nominacje Marszałka Województwa Małopolskiego do X Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego "Agro Polska 2004" przystąpiło pięć podmiotów gospodarczych.

     1 marca 2004 roku Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął listę 49 firm branży rolno-spożywczej, które uzyskały nominację. Wybrano je spośród 100 zgłoszonych firm. Nominacja ta daje firmie uprawnienie do udziału w II etapie Konkursu, ale już na poziomie ogólnopolskim. Wyróżnione firmy muszą zgłosić Komisji Ekspertów swoje wyroby do zaopiniowania. Pod uwagę będą brane: jakość i estetyka wyrobów, Zdrowotność produktów, możliwości handlowe, stopień zgodności norm jakościowych z wymogami europejskimi i ekologicznymi, konkurencyjność, solidność kupiecka itp. Laureaci ogólnopolskiego etapu Konkursu otrzymają uprawnienia do wykorzystania cenionych markowych znaków Godła Promocyjnego "Agro Polska" oraz "Agro Poland - Euro Quality" w promocji swoich towarów. Wśród wybranych do Nominacji firm znalazło się aż trzy "żegocińskie": w branży ogrodniczej "Appol" sp. z o.o. z Łąkty Górnej oraz z innych branż: "Pasieka Pszczela" Stanisława Maurera z Żegociny i "Pasieka Pszczela" Stanisława Gołębia z Żegociny. Nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy

     Uroczyste wręczenie Nominacji Marszałka Województwa Małopolskiego, z udziałem całej trójki żegocińskich nominowanych,  odbyło się 9 marca br. w Pałacu na Mirowie w gminie Książ Wielki, w powiecie miechowskim. - Bardzo się z tych Nominacji cieszę i jednocześnie żałuję, że nie udało się całej naszej piątce. Ale akurat produkcja koncentratu jabłkowego w "Appolu" i miodu w naszych pasiekach są szansami dla tego terenu. To jednocześnie niejako powrót do tradycji - powiedział po powrocie z uroczystości Wójt Żegociny Jerzy Błoniarz.

Żegocińskie miody.Nominację uzyskały dwie żegocińskie pasieki.

Dwie nominacje żegocińskich pasiek - to z pewnością sukces miejscowych pszczelarzy.

     Uzyskanie Nominacji Marszałka Województwa Małopolskiego to z pewnością sukces, ale jednocześnie dopiero połowa drogi w walce o rynki krajowe i zagraniczne. Konkurencja jest silna, ale mamy nadzieję, że zdrowe, produkowane w ekologicznych warunkach produkty miodowe i jabłkowe, znajdą uznanie Komisji Ekspertów.

[wstecz]