SPOTKANIE INTEGRACYJNE KOBIET

    Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego, a także Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie zaprosiły Panie w dniu 8 marca 2004 roku do Domu Kultury w Żegocinie na "Spotkanie Integracyjne Kobiet".

Dzień Kobiet 2004

     Przybyło około 40 kobiet, które czynnie włączyły się w przygotowane specjalnie dla nich zajęcia z zakresu gotowania i przyrządzania różnych smakołyków, a także wiosennych sałatek. To było już kolejne spotkanie tego typu, a poprzednie także cieszyły się wielkim zainteresowaniem pań. Z okolicznościowymi życzeniami przybyli także nieliczni panowie, w tym Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek i Wójt Jerzy Błoniarz.

     Od najdawniejszych czasów kobiety stanowiły źródło inspiracji dla twórców i artystów. Ich obecność stawała się siłą napędową do nowych odkryć, podbojów a czasem nawet wojen. Podobnie jak element miłosci, motyw kobiety pojawia się często we wszystkich dziedzinach naszego życia i otaczającego świata.

      Dzięki uczuciowości kobiet stajemy się lepsi i bardziej wrażliwi na zjawiska i wydarzenia zachodzące wokół nas. Świat pozbawiony kobiet byłby chyba szary, nudny i nieciekawy. Może więc warto chociaż raz w roku (a dlaczego nie codziennie?), oddać naszym paniom należny im hołd i szacunek ?

[wstecz]