II POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

II Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej.

    W minioną sobotę tj. 28 lutego 2004 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu odbył się II Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W zawodach uczestniczyły zespoły z Gimnazjum w Gawłowie,  Królówki, Starego Wiśnicza, Nowego Wiśnicza oraz Łąkty Górnej.  W sumie do Wiśnicza na zaproszenie organizatorów przyjechało około 80 zawodniczek. Rozgrywki prowadzono systemem "każdy z każdym".

     Pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Łąkcie Górnej, którą do zawodów przygotował nauczyciel Henryk Wrona.  Miejsce drugie zajęła reprezentacja Gimnazjum w Gawłowie, a trzecie - Gimnazjum w Nowym Wiśniczu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, piłki oraz karnety na basen. Zwycięskim zespołom wręczono ponadto puchary. 

    Zwycięski zespół osiągnął następujące wyniki: z Królówką 12:0, ze Starym Wiśniczem 11:0, z Nowym Wiśniczem 5:5 i Gawłowem w finale 5:4.

   Zawody powiatowe gimnazjalistów w tej dyscyplinie sportu, z których najlepsze drużyny awansują do dalszych rozgrywek gimnazjady, odbędą się 5 kwietnia 2004 r. w Bochni (sala I LO).

[wstecz]