SUKCES JONATHANA

Jonathan Ostrowski

        Dużo gratulacji zebrali po powrocie z finałów tegorocznego "Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów" Jonathan Ostrowski z klasy II A gimnazjum Zespołu Szkół w Żegocinie oraz jego nauczycielka języka niemieckiego Dorota Kłosek. 27 kwietnia 2004 roku gimnazjalista z Żegociny zajął bardzo dobre - 9 miejsce w finale konkursu, co dało mu możliwość przyjęcia do I klasy wybranego liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego lub szkoły zawodowej.

      Sukces Jonathana jest jednocześnie kolejnym sukcesem naukowym ucznia żegocińskiej szkoły, który urodził się w Niemczech i tam też uczył się w pierwszych sześciu latach swojego szkolnego życia. Przypomnijmy, że niedawno jego starsza koleżanka - tegoroczna maturzystka Natalia Kuska, wywalczyła indeks na Uniewrsytet Jagielloński, będąc laureatką konkursu wiedzy o tej uczelni.

     Pismo gratulacyjne przekazał nauczycielce nauczycielce Jonathana Österreich Institut w Krakowie. Możemy w nim przeczytać następujące słowa: "Pragniemy złożyć serdeczne gratulacje za doprowadzenie swojego ucznia Jonathana Ostrowskiego do zwycięstwa w I Małopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów w roku szkolnym 2003/2004. Uczeń laureat to olbrzymi sukces zarówno ucznia, jak i przygotowującego go nauczyciela. Doceniając ogrom pracy jaki musieliście Państwo włożyć, aby osiągnąć tak znakomity wynik pragniemy złożyć gorące podziękowania i życzyć dalszych sukcesów w pracy zawodowej jak i życiu osobistym".

     Przyłączamy się do gratulacji i życzeń.

     

[wstecz]