WYGRAŁY ZAWODY POWIATOWE

Wiesław Wolak i jego szczypiornistki.

Wiesław Wolak i jego drużyna.

        W miniony poniedziałek - 5 kwietnia 2004 roku,   w hali sportowej I LO w Bochni odbyły się powiatowe eliminacje Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. Najlepsza drużyna będzie reprezentowała powiat bocheński w zawodach rejonowych w Tarnowie. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn. Po losowaniu podzielono je na 2 grupy. W pierwszej grały: Żegocina, Nowy Wiśnicz  i Gimnazjum nr 1 w Bochni; w drugiej: Gawłów, Gimnazjum nr 2 w Bochni oraz Rzezawa. W grupach drużyny grały systemem "każdy z każdym".

       Wyniki spotkań grupy pierwszej: Gimnazjum nr1 Bochnia - Nowy Wiśnicz 4 : 0; Żegocina - Nowy Wiśnicz 10 : 1; Gimnazjum nr1 Bochnia - Żegocina 3 : 11. W grupie drugiej osiągnięto następujące rezultaty:  Gawłów - Gimnazjum nr 2 Bochnia 3 : 4; Gawłów - Rzezawa3 : 3; Gimnazjum nr 2 Bochnia - Rzezawa 6 : 1.

       W walce o trzecie miejsce Gawłów uległ po dogrywce Gimnazjum nr 1 w Bochni 4:6. W meczu finałowym o I miejsce gimnazjalistki z Żegociny wygrały pewnie z Gimnazjum nr 2 w Bochni 8: 4 i tym samym wywalczyły I miejsce i prawo do reprezentowania powiatu bocheńskiego w dalszych rozgrywkach Gimnazjady. Końcowa tabela zawodów przedstawia się następująco: 1. Żegocina, 2. Gimnazjum nr 2 Bochnia, 3. Gimnazjum nr 1 Bochnia. 4. Gawłów, 5-6. Rzezawa, Nowy Wiśnicz. 
   
       Dziewczęta z satysfakcją podkreślały po turnieju, że warto było ciężko pracować na treningach przez miniony sezon, aby potem bez problemów awansować do dalszych rozgrywek. - Był to dla nas najważniejszy turniej w tym roku szkolnym. W poprzednich latach minimalnie ulegaliśmy mocnym drużynom z Bochni. Niestety do dalszych rozgrywek mogła awansować tylko jedna drużyna. Tym razem nam się powiodło. Praca z gimnazjalistkami nie należy jednak do łatwych. Mimo to udało nam się stworzyć zgrany zespół, który poważnie traktuje pracę w Klubie, a przy tym również dobrze się bawi - powiedział po zawodach Wiesław Wolak - współautor sukcesu zawodniczek z Żegociny, które trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym "Błyskawica".

[wstecz]