PIKNIK RODZINNY NA DZIEŃ MATKI

STO LAT - dla mam i tatusiów.

    Wiele radości i wzruszeń dostarczyły swoim rodzicom dzieci z Publicznego Przedszkola w Żegocinie, które 27 maja 2004 roku zaprosiły mamusie i tatusiów na ich coroczne święto. W budynku przedszkola było tego popołudnia rojno i gwarno. Dzieci, przygotowane przez wychowawczynie, zaprezentowały rodzicom bogaty program artystyczny. Najpierw było przedstawienie "Czerwony Kapturek", które pod kierunkiem pań: Anny Wierzbickiej i Ewy Dębosz zaprezentowały najmłodsze dzieci, potem montaż słowno-muzyczny w wykonaniu starszaków, a na zakończenie wspólnie odśpiewane głośne "Sto lat". Przedszkolaki wręczyły następnie swoim rodzicom samodzielnie wykonane prezenciki z życzeniami i podziękowaniami.

    Potem wszyscy przenieśli się do przedszkolnego ogrodu, gdzie odbył się rodzinny piknik. - To już drugi taki wspólny piknik dzieci i ich rodziców. Po poprzednim, w roku ubiegłym, były pozytywne opinie, więc zdecydowaliśmy się na ponowne urządzenie takiej imprezy - wyjaśniła pani dyrektor placówki mgr Urszula Wiśniowska. Przy akompaniamencie "muzyka-orkiestry" jedzono kiełbaski, pito herbatę i kawę, a mamy nie szczędziły tego dnia swoim pociechom słodyczy. Po raz pierwszy od kilku dni świeciło tego dnia słoneczko, więc atmosfera była znakomita. Dzieci bawiły się w różne zabawy ruchowe i tańczyły, w ruch poszły także urządzenia przedszkolnego ogrodu. Rodzice wymieniali poglądy, kilku dyskutowało o niedawnej wizycie w przedszkolu złodziei, inni już myśleli o zakończeniu roku szkolnego i wakacjach.

    To był niezwykły dzień w życiu przedszkola. Wszystkie nauczycielki i pracownice obsługi miały tego dnia pełne ręce roboty. Dzieci były podekscytowane i nie mogły doczekać się na przyjście rodziców. Z kolei po występie nie bardzo śpieszyły się do domu, bo piknik rodzinny dostarczył im mnóstwo wrażeń i był okazją do wspólnej zabawy.

RODZINNY PIKNIK - MINI FOTOREPORTAŻ

Piknk Rodzinny przy przedszkolu.

Występ starszaków. Rodzice z zainteresowaniem oglądali popisy dzieci.
Życzenia i prezenciki dla mam i tatusiów. Pani Dyrektor zaprasza na piknik.
Tańce i zabawy podczas pikniku. Tańce i zabawy podczas pikniku.

[wstecz]