OKRADZIONO PRZEDSZKOLE

Przedszkole w Zegocinie.

    Policyjny samochód stojacy przed budynkiem przedszkola w Żegocinie od samego rana, zdziwił bardzo rodziców, którzy 20 maja 2004 roku, przyprowadzili swoje dzieci do przedszkola. Szybko okazało się, że w nocy miało miejsce złodziejskie włamanie do obiektu. Rabusie, którzy weszli do budynku od strony ogródka zabaw, ukradli różne przedmioty, właściwie z każdego pomieszczenia: używany, stary komputer z gabinetu dyrektora, wieżę z kolumnami głośnikowymi i radio z odtwarzaczem CD z sali zabaw; dostali się także do kuchni, skąd zabrali trochę kuchennego sprzetu, m. in. miksery. Straty oszacowane zostały na dwa tysiące złotych.

   Dyrekcja i pracownicy przedszkola są załamani. Nie mogą zrozumieć, jak można okradać dzieci. Najbardziej żałują wieży i płyt CD, bo przedszkolaki przygotowywały właśnie program na zbliżający się Dzień Matki. Dzieci, ich rodzice, a także nauczyciele przedszkola wierzą jednak, że policja szybko złapie złodziei i odzyska skradzione przedmioty.

   Tego dnia przedszkole było właściwie nieczynne, choć nie wszystkie dzieci mogły powrócić do domu. Policyjna ekipa dochodzeniowa zabezpieczyła ślady. Poszukiwania złodziei trwają. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Trzcianie.

[wstecz]