POMAGAMY PIOTROWI

Piotr wypoczywa w majowym słońcu.

    Już prawie dwa lata informujemy o organizowanej przez ludzi dobrej woli pomocy dla chorego na ogólny zanik mięśni 16-letniego Piotra Wolaka z Żegociny. Dzięki wsparciu ze strony osób prywatnych, szkół, Telewizji Polskiej i wielu innych firm i instytucji oraz olbrzymiemu zaangażowaniu rodziny chorego chłopca, udało się powstrzymać rozwój choroby i ogólny stan chorego nie ulega pogorszeniu.

     W dniach 3 - 11 kwietnia Piotr i jego tata przebywali w Kijowie, gdzie chory chłopiec został poddany kolejnemu, czwartemu już, zabiegowi. Podróż przebiegła bez przeszkód. Pojawiły się jednak kłopoty finansowe. Pomimo sporego wsparcia ze strony różnych osób i instytucji, do pełnego sfinansowania kosztów zabiegu brakło 17 tysięcy złotych. Na szczęście udało się zdobyć te pieniądzenie i nie przerwać cyklu zabiegów. Teraz Piotr, jak co roku, wyjeżdża do Rusinowic (8 maja) , do sanatorium na zabiegi rehabilitacyjne.

    Piotr otrzymał niedawno nowy, elektryczny wózek, napędzany z akumulatorów i uczy się na nim jeździć. To trudna sprawa, gdyż dom państwa Wolaków położony jest na stoku wzniesienia i mało tu równego terenu. W rodzinie Piotra pojawiają się wciąż nowe problemy. Mamę Piotra coraz częściej boli kręgosłup od dźwigania go na wózek inwalidzki. Tata musiał wyjechać, aby za granica zarobić pieniądze na utrzymanie rodziny. Piotr za kilka dni zdawał będzie egzamin gimnazjalny, a po wakacjach będzie chciał kontynuować naukę w szkole średniej. Rodzice zdecydowali, że będzie to szkoła w Żegocinie. Jest tam na szczęście zamontowany podjazd dla wózków inwalidzkich i nie będzie problemów z wjazdem do szkoły. Dostanie się na piętro będzie już jednak niemożliwe. Ale dyrekcja szkoły obiecuje poczynić starania, aby Piotr mógł uczyć się tu bez większych przeszkód. Tymczasem Piotr przygotowuje się do egzaminu, a w wolnych chwilach wypoczywa przy domu, opalając się w majowych promieniach słońca oraz oglądając w telewizji ulubione programy o tematyce motoryzacyjnej. Zaś jego siostra i rodzice wypełniaja setki przekazów pocztowych, adresują koperty i wysyłaja je pocztą razem z prośbami o dalszą pomoc. Obecnie setki listów trafi do szkół województwa mazowieckiego. Piotr i jego rodzice wierzą, że uda się zebrać pieniądze na kolejny zabieg, który odbędzie się za pół roku. Tak będzie do czasu, aż Piotr przestanie rosnąć.

Takie listy z prosba szkoły i rodziców Piotra o pomoc trafiły wkrótce do szkół województwa mazowieckiego.

NOWY NUMER KONTA

STOWARZYSZENIE POMOCY CHORYM NA DYSTROPHIE MUSCULORUM
ul. M. Konopnickiej 4 C
42-622 Nowe Chechło
Bank Spółdzielczy Świerklaniec
83 8467 0001 0000 3522 2000 0001

koniecznie hasło "PIOTR WOLAK"
"

NASTĘPNA STRONA POŚWIĘCONA ORGANIZOWANIU POMOCY DLA PIOTRA >>>

[powrót]