II  Gminny Ekologiczny Rajd Przedszkolaka

      Rok temu na bardzo ciekawy pomysł wpadła mgr Barbara Frączek-Orzeł  - nauczycielka Oddziału Przedszkolnego przy PSP w Rozdzielu, która wymyśliła imprezę pod nazwą Gminny Ekologiczny Rajd Przedszkolaka. W 2003 roku po turystycznej trasie na Rosochatkę w Rozdzielu wędrowało wraz z wychowawczyniami 60 sześciolatków z wszystkich oddziałów przedszkolnych gminy Żegocina.

    W tym roku II Gminny Rajd Ekologiczny Przedszkolaka zorganizowany został w dniu 19 maja. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: "Nie zaśmiecajmy Ziemi". O godzinie ósmej autobus zawiózł przedszkolaków pod Bacówkę "Nad Wilczym Rynkiem" w Rozdzielu. Tam z grupą około 70 sześciolatków spotkały się tegoroczne organizatorki rajdu, nauczycielki Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Rozdzielu - panie Teresa Mleczko i Monika Puch. Przedstawiły specjalnego gościa - pana leśniczego Grzegorza Zaparta. Przed rozpoczęciem marszu na oddalony o około 2 kilometry szczyt Kamionnej, dzieci wysłuchały jego krótkiej pogadanki o zasadach zachowania się w rezerwacie.

       Przy wspaniałej pogodzie dzieci i ich wychowawczynie szybko osiągnęły szczyt Kamionnej (801 m n.p.m.). Była tu okazja na kolejną pogadankę, tym razem o lesie i zwierzętach w nim mieszkających. Młodym wędrowcom udało się spotkać salamandrę, o czym długo jeszcze pamiętał będzie Wiktor Korol z Łąkty Górnej. - Bardzo mi się podobała ta wycieczka i spotkanie z panem leśniczym, który opowiadał o różnych zwierzętach - powiedział po powrocie ze szczytu sześciolatek z Łąkty.

      Około godziny jedenastej młodzi rajdowicze powrócili pod bacówkę. Tu czekały na nich kolejne niespodzianki. Najpierw przybył do nich Sekretarz Gminy w Żegocinie Zbigniew Nożkiewicz, który przywiózł podpisane przez Wójta Gminy w Żegocinie dyplomy dla wszystkich oddziałów przedszkolnych, biorących udział w Rajdzie. Dzieci  z wielkim smakiem dzieci zjadły pieczone na rożnie kiełbaski, a potem uczestniczyły w ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego na temat "Nie zaśmiecajmy Ziemi". Przedszkolaki przygotowały na konkurs kilkanaście prac, wykonanych różnymi technikami i na różnych formatach papieru. Uznano, że wszystkie prace są bardzo ładne i postanowiono nagrody w postaci gier planszowych przyznać wszystkim oddziałom. 

      Organizatorkom mającej duże walory poznawcze i wychowawcze imprezy oraz dzieciom i sponsorom podziękowała Dyrektorka Zespołu Szkół w Rozdzielu mgr Alicja Admczyk. Zachęciła dzieci i wychowawczynie do udziału w następnych imprezach organizowanych specjalnie dla dzieci. Jedna z nich - integracyjne spotkanie wszystkich przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka - odbędzie się już na początku czerwca.

II Gminny Ekologiczny Rajd Przedszkolaka. II Gminny Ekologiczny Rajd Przedszkolaka.
O zwierzętach tu spotykanych mówił leśniczy Grzegorz Zapart. Przedszkolaki z Bytomska ze swoja panią wychowawczynią w drodze na Kamionną.
II Gminny Ekologiczny Rajd Przedszkolaka. II Gminny Ekologiczny Rajd Przedszkolaka.
Posiłek po powrocie z Kamionnej. Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego.
II Gminny Ekologiczny Rajd Przedszkolaka. II Gminny Ekologiczny Rajd Przedszkolaka.
Podziękowanie i prezent od przedszkolaków dla gościa z Nadleśnictwa. Wręczenie dyplomów dla uczestników rajdu.

II Gminny Ekologiczny Rajd Przedszkolaka.

Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie rajdu.

Dzieci i organizatorzy dziękują następującym sponsorom: Urzędowi Gminy w Żegocinie, Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Rozdzielu, Firmie "JURA", Wiesławowi Błoniarzowi, Piekarni w Żegocinie, Sklepowi pana Kępy w Żegocinie, panu Józefowi Kępie.

[wstecz]