POKAZ RATOWNICTWA DLA SZKOLNEJ MŁODZIEŻY

Pokaz ratownictwa na przyszkolnym boisku w Żegocinie.

     Przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych z terenu całej gminy uczestniczyli w dniu 27 maja 2004 r. w specjalnie dla nich zorganizowanym pokazie ratownictwa drogowego i medycznego. Miejscem pokazu strażackich umiejętności było przyszkolne boisko, na które wjechał wóz ratownictwa drogowego marki renault, należący do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Na boisku stał już wrak samochodu, który posłużył strażackiej sekcji, dowodzonej przez aspiranta Antoniego Kmiecika, do zademonstrowania uczniom i nauczycielom możliwości sprzętu i sprawności strażaków. 

     Szkolna młodzież z dużym zainteresowaniem obserwowała najpierw jak strażacy pokryli asfalt przy samochodzie pianą gaśniczą, a następnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu, w tym pneumatycznych rozpieraków i nożyc, zabrali się do otwarcia drzwi samochodu i odcięcia dachu. Następnie wynieśli z auta "poszkodowanego" kierowcę, któremu udzielili pierwszej pomocy. Samochód ratownictwa drogowego renault. Swoje umiejętności zaprezentowała sekcja w składzie: dowódca - aspirant Antoni Kmiecik, st.ogniomistrz Orlik, ogniomistrz Stanisław Anielski i st. strażak Leszek Szostak.

     Przebieg strażackich działań komentował Dyrektor PSP w Żegocinie mgr Jan Adamski, który w porozumieniu z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Bochni, w ramach akcji "Bądź bezpieczny na drodze", zorganizował ten pokaz. W ramach tego przedsięwzięcia na początku czerwca zrealizowana zostanie w szkole kolejna akcja - "Bezpieczni na rowerze", po której uczniowie otrzymają karty rowerowe. Realizują ją nauczyciele: Wiesław Wolak i Jan Furtak. Na zakończenie spotkania ze strażakami uczniowie mogli dokładniej poznać sprzęt i porozmawiać ze strażakami.

Pokaz ratownictwa. Pokaz ratownictwa.
Pokaz ratownictwa. Pokaz ratownictwa.

Pokaz ratownictwa.

[wstecz]