IV GÓRSKI RAJD ROWEROWY

IV GÓRSKI RAJD ROWEROWY

      Jednym z głównych punktów "Majowego Pikniku", odbytego 2 maja 2004 roku przy Bacówce "Nad Wilczym Rynkiem" w Rozdzielu, był IV Górski Rajd Rowerowy o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Do walki o puchary przystąpiło 22 zawodników, których podzielono na cztery grupy. Wszyscy zawodnicy musieli pokonać najpierw trasę rowerową, prowadzącą spod Bacówki pod szczyt Kamionnej, a potem przejechać jak najszybciej i z jak najmniejsza liczbą punktów karnych ułożony przez sędziów rowerowy tor przeszkód.

IV GÓRSKI RAJD ROWEROWY

W najmłodszej grupie wiekowej wystartowało tylko czterech zawodników.

     Jako pierwsi na trasę wyruszyli w stronę Kamionnej chłopcy w wieku 11-13 lat. Pierwszy na mecie pojawił się Michał Sądel z Laskowej, który wyprzedził Piotra Kuzaka - także mieszkańca Laskowej. W grupie wiekowej 14-16 lat wystartowało 9 zawodników. Najszybciej trasę pokonał Paweł Nowak z Laskowej, który wyprzedził Łukasza Barnasia z Bochni i Wojciecha Wójcika z Laskowej. W kategorii trzeciej - 17 i więcej lat (open) - na fragmencie czerwonej trasy rowerowej - ścigało się czterech zawodników. Ponad kilometrową trasę najszybciej pokonał Paweł Sądel z Laskowej, który wyprzedził kolegów ze wsi: Mariusza Kurę i Michała Jajeśnicę. Organizatorzy imprezy zdecydowali się także na czwartą kategorię - dla zawodników zrzeszonych w klubach.

IV GÓRSKI RAJD ROWEROWY

Zawodnicy czwartej grupy na trasie.

     Druga część zawodów to przejazd po rowerowym torze przeszkód. Urządzono go na trawiastym placu przed bacówką. Na zawodników czekały tu różne przeszkody, m. in. jazda po kładce, slalom, wrzucenie piłki do kosza.

IV GÓRSKI RAJD ROWEROWY

Rowerowy tor przeszkód.

       Dopiero po zakończeniu obu konkurencji komisja sędziowska, która pracowała w składzie: Wiesław Wolak, Henryk Wrona, Krzysztof Dziedzic, rozpoczęła podliczanie punktów. Okazało się, że w wielu przypadkach zmieniła się kolejność ustalona po przejeździe na trasie. Tak było np. w kategorii 14-16 lat, w której ostatecznie zwyciężył zawodnik zajmujący czwartą lokatę po przejeździe na trasie. Tor przeszkód był więc równie ważny, jak wyścig.

IV GÓRSKI RAJD ROWEROWY

Ceremonia wręczenia nagród.

      W końcowej części zawodów zaczął padać deszcz, który na moment przerwał zawody. Dokończono je jednak wkrótce. Około godziny 13.30 rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród. Przybył na nią Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, który wręczył dyplomy, nagrody rzeczowe i puchary. Ich fundatorami byli: Wójt Gminy, CKSiT w Żegocinie, "Dziennik Polski". Duży wkład w organizację imprezy wniosła także Bacówka "Nad Wilczym Rynkiem" oraz Podhalańska Grupa GOPR, która medycznie i łącznościowo zabezpieczyła imprezę.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA RAJDU

Zwycięzcy poszczególnych kategorii: Dariusz Dudziński, Piotr Sądel, Łukasz Zelek, Michał Sądel.

Zrzeszeni - 4 zawodników Open - 4 zawodników 14 - 16 lat - 9 zawodników 11 - 13 lat - 5 zawodników
1. Dudziński Dariusz - Tarnów 1. Sądel Piotr - Laskowa 1. Zelek Łukasz - Rozdziele 1. Sądel Michał - Laskowa
2. Gołębiewicz Bogusław - Bochnia 2. Kura Mariusz - Laskowa 2. Barnaś Łukasz - Bochnia 2. Kuzak Piotr - Laskowa
3. Ryś Piotr - Pszczyna 3. Jajeśnica Michał - Laskowa 3. Wójcik Wojciech - Laskowa 3. Michura Wojciech - Laskowa

    Burza z obfitymi opadami deszczu, która wczesnym popołudniem przeszła nad Rozdzielem i okolicą, uniemożliwiła występy artystyczne i kontynuowanie pikniku. Ale na pewno będzie jeszcze niejedna okazja, aby w pięknej scenerii Rozdziela, bawić się i aktywnie wypoczywać. Nowy właściciel Bacówki ma bogate plany. O kolejnych imprezach z pewnością powiadomimy.

[wstecz]