KIEDY NA BASEN ?

Basen w Żegocinie.

    Kiedy wreszcie pójdziemy na basen ? Tak pytają nie tylko dzieci z oazy i kolonii przebywające na wakacyjnym wypoczynku w Żegocinie. Niestety pogoda w tym roku płata figle i bardzo mało - jak do tej pory - upalnych dni, podczas których można zrelaksować się w chłodnej wodzie żegocińskiego basenu.

     Obiekt jest czynny właściwie od początku lipca. Wykonano prace porządkowe, przygotowano wodę, z którą nie ma tu nie było kłopotów, gdyż płynie z czystego górskiego źródła. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa dwójka ratowników. Właścicielem obiektu jest Urząd Gminy w Żegocinie, ale gospodarzem basenu jest Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, które ustaliło ceny za korzystanie z basenu na poziomie roku ubiegłego. W robocze dni powszednie za wejście na basen osoby dorosłe zapłacą 6 złotych, dzieci 4. Wyższe stawki obowiązywać będą w weekendy i święta. Dorośli zapłacą wtedy 7 złotych, dzieci 5. Basen czynny będzie w godzinach 10 - 18. Przez cały okrs trwania sezonu pływackiego ratownicy prowadzić będą bezpłatną naukę pływania. Do nich też należy się zgłosić, jeśli chce się uczyć pływać.

      W tym roku nie udało się niestety oddać ponownie do użytku odbudowanego po powodzi i zmodernizowanego kapieliska w Łąkcie Górnej. Niecka basenu jest gotowa; woda także jest dostepna, ale nie udało się zdążyć z wybudowaniem szatni i ogrodzenia obiektu, wobec czego obiekt nie może być zakwalifikowany do uzytku.

       Ale w Żegocinie nie ma żadnych, poza niską temperaturą, przeciwskazań do kąpieli. Wszyscy miłośnicy pływania czekają więc na dobrą, letnia pogodę. Na sierpień zaplanowano na tym właśnie basenie rozegranie zawodów pływackich. Impreza towarzyszyć będzie "711 Urodzinom Żegociny".

Basen w Żegocinie.

[wstecz]